Naga MarketsIliad S.A., wiodący francuski dostawca usług telekomunikacyjnych, ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji Play Communications. Iliad oferuje 39 PLN za każdą akcję właściciela największej sieci komórkowej w Polsce. Zamiarem Iliad jest nabycie 100% akcji Play Communications notowanych na GPW (254 625 876 akcji).

Akcje Play: 39% wobec obecnch wycen spółki i 45% wobec średniego kursu

Proponowana cena na poziomie 39 PLN za akcję, oznacza 39% premii wobec ceny z zamknięcia sesji w dniu poprzedzającym ogłoszenie wezwania, a także 45% premii wobec średniego kursu akcji na GPW ważonego wolumenem obrotu za ostatni tydzień poprzedzający wezwanie oraz 33% premii wobec średniego kursu akcji ważonego wolumenem obrotu za ostatni miesiąc poprzedzający wezwanie. Proponowana cena jest historycznie najwyższą oferowaną za akcje Play Communications i zapewnia akcjonariuszom możliwość realizacji zysku z całej inwestycji po korzystnej cenie.

Kenbourne Invest II S.à r.l. oraz Tollerton Investments Limited, najwięksi akcjonariusze Play Communications posiadający po 51 160 632 akcji każdy (łącznie 102 321 264 akcji odpowiadających 40,2% głosów na WZA) podpisali z Iliad wiążącą umowę sprzedaży akcji przewidującą nieodwołalną sprzedaż i przeniesienie wszystkich posiadanych akcji Play Communications w ramach wezwania niezależnie od ewentualnego pojawienia się jakiejkolwiek konkurencyjnej oferty. Umowa ta gwarantuje Iliad większość miejsc w Radzie Dyrektorów Play Communications.

Iliad od lat konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju opierającą się na dostarczaniu innowacyjnych usług telekomunikacyjnych po jak najkorzystniejszej cenie. Nasza filozofia jest bardzo podobna do filozofii wyznawanej przez Play Communications. Zarówno my, jak i Play Communications zrewolucjonizowaliśmy rynki, na których działamy a także wypracowaliśmy podobną kulturę wzrostu i sprawnego działania. Dzięki połączeniu doświadczeń zespołów Play Communications i Iliad będziemy mogli wzmocnić nasze fundamenty i kontynuować dalszy rozwój. Razem staniemy się szóstym co do wielkości operatorem telefonii komórkowej[1] pod względem liczby abonentów w Europie – powiedział Thomas Reynaud, Prezes Grupy Iliad komentując wezwanie.

Jednocześnie musimy pamiętać, że ciągły rozwój wymaga znacznych inwestycji. Zaawansowane i kapitałochłonne technologie mają kluczowe znaczenie dla utrzymania przewagi konkurencyjnej w naszej branży. Jest to szczególnie ważne w obliczu wyzwań związanych z siecią 5G. Iliad jako inwestor strategiczny zapewni Play Communications niezbędne wsparcie w tej kwestii. Naszym zamiarem jest przyśpieszenie procesu przekształcania Play Communications w znaczącego gracza na rynku usług telefonii konwergentnej – dodał Thomas Reynaud.

Wzywający planuje nabyć akcje objęte zapisami sprzedaży w wezwaniu, niezależnie od tego ile akcji zostanie objętych zapisami.

W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu 95% ogólnej liczby akcji Playa, Iliad nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych oraz delistingu.

Warunkiem nabycia akcji w wezwaniu jest wydanie przez Komisję Europejską decyzji o niewyrażaniu sprzeciwu wobec transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKGHM trzyma się oporu. Podaż bez mocniejszej reakcji
Następny artykułMichael Saylor opisał, jak MicroStrategy kupiło bitcoiny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here