Naga MarketsPlatynowe Inwestycje w górę o 116% w czwartek. PlayWay przejmuje spółkęKurs akcji Platynowych Inwestycji w czwartek osiągnął astronomiczny wzrost o ponad 116%, po tym jak przez cały wtorek notowania nie mogły się otworzyć z uwagi na osiągnięcie górnych widełek. Za takim obrotem spraw i bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów stoi informacja o sprzedaży spółki grupie PlayWay.

  • PlayWay jest inkubatorem zespołów tworzących gry komputerowe oraz mobilne
  • Grupa wspiera producentów oferując wsparcie dla pomysłów twórców, ale także realizując własne
  • Wśród ostatnich debiutów z grupy PlayWay wymienić można Play2Chill oraz Detalion Games. Oba dały zarobić inwestorom

Platynowe Inwestycje zostaną nabyte przez PlayWay

Akcje Platynowych Inwestycji podrożały o 116,67% do 3,90 zł w czwartkowej sesji, która w końcu umożliwiła zawarcie transakcji, po tym jak walor nie otworzył notowań we wtorek z uwagi na równoważenie sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze lepiej prezentują się notowania w ujęciu miesięcznym. W tym przypadku inwestycja w akcje Platynowych Inwestycji powinna dać stopę zwrotu na poziomie około 609%.

Platynowe Inwestycje w górę o 116% w czwartek. PlayWay przejmuje spółkę
Notowania Platynowych Inwestycji. Źródło: tradingview.com

Olbrzymie zainteresowanie akcjami Platynowych Inwestycji i wiadomości o chęci przejęcia spółki przez Playway spowodowało także gwałtowną aprecjację kursu i w rezultacie zablokowanie notowań takich walorów należących do rodziny Patrowiczów, właścicieli Platynowych Inwestycji: Atlantis, Elkon, Fon, IFSA oraz IF Capital.

Powodem gwałtownej zwyżki jest podpisanie listu intencyjnego przez PlayWay oraz jej spółkami zależnymi Games Incubator oraz Digital Melody Games w celu zakupu 72,8% akcji Platynowych Inwestycji od Patro Invest oraz Platynowe Inwestycje Spółka Europejska:

Podmioty podpisujące list intencyjny zobowiązały się do podjęcia działań do przeprowadzenia w dobrej wierze transakcji nabycia przez emitenta oraz spółki zależne 32,8% akcji w kapitale zakładowym spółki Platynowe Inwestycje Spółka Europejska po rejestracji warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, natomiast inwestorzy wskazani przez emitenta obejmą/nabędą 40% akcji w kapitale zakładowym tej spółki po rejestracji warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego. Zamiarem stron jest, aby emitent, spółki zależne oraz wskazane przez spółkę podmioty nabyły 72,8% akcji w kapitale zakładowym spółki Platynowe Inwestycje Spółka Europejska. Emitent oraz spółki zależne przeniosą własność niektórych gier i trailerów, które posiadają w swoim portfolio. – przeczytać można w opublikowanym komunikacie.

W ramach listu intencyjnego strony zobowiązały się do zawarcia umów sprzedaży oraz objęcia akcji Platynowych Inwestycji do końca stycznia 2021 roku, nie ma jednak tutaj mowy o zobowiązaniu do dokonania transakcji nabycia akcji.

Strony podpisujące list intencyjny deklarują zamiar powołania nowej rady nadzorczej, która następnie powoła nowy zarząd posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw spółki z branży gamingowej. Ponadto strony oświadczyły, iż będą dążyć do zawarcia umów sprzedaży oraz objęcia akcji serii H do dnia 31 stycznia 2021 roku. – stwierdzili przedstawiciele spółki w komunikacie.

Ostateczna decyzja będzie zależna od wyniku audytu prawnego oraz finansowego.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here