Naga MarketsPlatyna z silnymi wzrostami, euforia wśród inwestorówSilne wzrosty z tego tygodnia potwierdzają, że platyna rozpoczęła nowy trend. Podobne wnioski można wysnuć z przecięcia się średnich kroczących MA50 i MA200. Szybsza (niebieska) od dołu skrzyżowała się z wolniejszą, co jest na tyle rzadkim zjawiskiem, że warto brać to pod uwagę w procesie analizy.

Platyna w silnym trendzie wzrostowym

Rozpiętość tygodniowej świecy to już ponad 140 dolary, co jest jednym z największych tego typu osiągnięć popytu w ostatnich miesiącach. Trudno wiec oczekiwać, że posiadacze długich pozycji będą kontynuować dobrą passę dziś i jutro. Naturalnym jest utworzeni się korekty po długim impulsie. Jego początek ma miejsce w okolicach strefy 1020$. Tym samym dawny opór zamieniony został we wsparcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na lewa stronę wykresu, można wskazać dwie ceny nadające się na najbliższy punkt zwrotny. Pierwsza to 1180$ druga to 1280$. Uwzględniając gdzie aktualnie znajduje się wartość Paltinum, to 1280$ ma szanse stać się końcem impulsu. Wysokie wartości oscylatora RSI zdają się to potwierdzać.

Po krótkim odpoczynku trend wzrostowy może  być kontynuowany. Zasięg spadków w pierwszej kolejności należy ograniczyć do dołków z 2014 roku, czyli 1180$. Największa fala spadkowa w ramach trendu opisanego czerwoną linią liczy ok 200$, co przekłada się na maksymalny zasięg korekty 1080$.

Warto przypomnieć, że w przeszłości ten metal kwotowany był powyżej 2000$, co daje spory potencjał na kolejne lata.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje | analiza | notowania biomed | eurpln stooq | notowania dow jones na żywo |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here