Naga MarketsPlatyna na sześcioletnich maksimach! Złoto rozpoczyna tydzień spadkiemCena złota spot rozpoczyna nowy tydzień spadkiem o 0,40% do 1817 dol. za uncję, rozszerzając zakres zniżki od początku roku do 4,26%. Tymczasem, platyna wystrzeliła do nowych sześcioletnich szczytów. W poniedziałek, nie należy spodziewać się silniejszego zachowania cen kruszców, z uwagi na zamknięcie handlu w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Hong Kongu i Tajwanie.

  • Sytuacja pandemiczna poprawia się w UK i USA
  • Obligacje amerykańskie z najwyższą rentownością od niemal roku
  • Platyna kontynuuje silny rajd, a analitycy wyznaczają kolejne cele cenowe

Notowania złota spokojne w poniedziałek

Cena złota w poniedziałek rano opada o 0,40% do 1817 dol. za uncję, a inwestorzy na rynku metali szlachetnych starają się wyważyć szanse na pozytywny i negatywny rozwój pandemicznej sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

https://www.tradingview.com/x/Vo5SK68k/
Notowania ceny złota spot. źródło: tradingview.com

W Wielkiej Brytanii, już ponad 15 mln osób zostało zaszczepionych, a łączna liczba przypadków COVID-19 niedawno przebiła 4 mln. Natomiast, w Stanach Zjednoczonych, dzienny przyrost zachorowań w niedzielę wyniósł zaledwie około 64 tys. osób wskazując na znaczną poprawę sytuacji.

Zasadniczym powodem zniżki złota w tym roku jest zwiększenie rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji, co zmniejsza atrakcyjność inwestycyjną złota. Ostatnie dni, również przyniosły jej wzrost, do 1,21% notowanych w poniedziałek rano.pl

Po drugiej stronie szali są jednak zwiększone oczekiwania inflacyjne związane z pakietem stymulacji fiskalnej, który według zapowiedzi przedstawicieli Partii Demokratycznej ma pojawić się w połowie marca i opiewać na około 1,9 bln dol. Taka suma, która wynosi około 8% amerykańskiego PKB, bez wątpienia będzie miała wpływ na inflację.

Złoto prawdopodobnie będzie miało nieco wsparcia dzięki słabemu dolarowi w 2021 roku. Spodziewamy się, że cena metalu szlachetnego będzie ograniczona w zakresie o 1800 dol. do 1900 dol. w nadchodzących miesiącach, gdy rosnąca rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji będzie równoważona rosnącymi oczekiwaniami inflacyjnymi i słabszym dolarem – stwierdził Vivek Dhar, analityk w Commonwealth Bank of Australia.

Plus500

Platyna na 6-letnich szczytach

Tymczasem, ceny platyny kontynuują lutowy rajd, który wypchnął notowania w górę już o ponad 19% przez ostatnie dwa tygodnie. Tym samym, kurs metalu zdobył nowe sześcioletnie maksima.

Platyna na sześcioletnich maksimach! Złoto rozpoczyna tydzień spadkiem
Notowania ceny platyny. Źródło: tradingview.com

– Dalsze prognozy cenowe zakładają wzrost do 1330 dol. oraz 1577 dol. – stwierdził Nicholas Frappell, główny globalny menedżer w ABC Bullion.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje cena | co to blik | usd notowania | dolar notowania | ropa forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here