Naga MarketsPlatige Image wystrzelił na czwartkowym otwarciu – kurs spółki rośnie ponad 10%Notowana na NewConnect spółka Platige Image szybuje podczas czwartkowych notowań. Obecnie kurs akcji wynosi blisko 30 zł, a w szczytowym momencie było to ponad 31 zł, co przekłada się na ponad 10% wzrost. W tle tak dynamicznych zmian stoi opublikowana strategia firmy na lata 2021-2025, która zakłada produkcję filmów, seriali czy też gier komputerowych. Co więcej, środki potrzebne na realizacje mają pochodzić z nowej emisji lub przejścia na główny parkiet.

  • Akcje Platige Image rosną o ponad 10% w trakcie czwartkowych notowań
  • W ramach strategii na lata 2021-2025 spółka planuje m.in. produkcję gier czy też filmów.
  • Kapitał niezbędny do realizacji projektów będzie pochodził z emisji akcji na NewConnect lub opcjonalnego debiutu na głównym parkiecie

Kurs Platige Image rośnie o ponad 10% w trakcie czwartkowej sesji

Platige Image wystrzelił na czwartkowym otwarciu – kurs spółki rośnie ponad 10%
Kurs akcji Platige Image 21.01.2021. Źródło: Stooq.pl

Platige Image jest polską spółką, która specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D czy też cyfrowych efektów specjalnych dla reklamodawców, czy też filmowców. Podczas czwartkowej sesji notowana spółki dynamicznie rosną (o ponad 10%), co jest pochodną opublikowanej strategii rozwoju. Warto również zwrócić uwagę na wysoki wolumen podczas obydwu wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Strategia rozwoju Platige Image na lata 2021-2025 zakłada ewolucję modelu biznesowego do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych, z rozwojem projektów własnych w zakresie produkcji filmów oraz gier komputerowych, z wykorzystaniem istniejących struktur produkcyjnych oraz uzupełnieniem brakujących kompetencji – można przeczytać w strategii spółki.

To również Cie zainteresuje: Infoscan już wkrótce przejęty przez Movie Games Mobile?

Plany na przyszłość

W ramach rozwoju projektów własnych spółka planuje aktywnie wejść w segment gamingowy. Posiadane obecnie doświadczenie może pozwolić na wykorzystanie potencjału, który drzemie w tej branży. Jak można przeczytać w raporcie, obecnie rozważane są różne możliwości sfinalizowania tych planów takie jak utworzenie własnej grupy deweloperskiej czy też współpracy z innymi wykonawcami.

Co więcej, spółka Platige Image planuje wykorzystać trwający w ostatnich czasie boom na platformy streamingowe, co przekłada się m.in. na ilość nowych kont na netflixie. Obecnie doświadczenia mają pozwolić spółce na produkcje filmów i seriali animowanych, co jest niezwykle ciekawe. Warto zaznaczyć, że już teraz na serwisie netflix dostępne są animowane „seriale” polskiej produkcji jak np. Egzorcysta.

Z kolei, jeśli chodzi o pozyskanie kapitału, niezbędnego do realizacji tak ambitnych planów, to spółka planuje emisję nowych akcji w ramach rynku NewConnect. Dodatkowo niewykluczone są również potencjalne przenosiny na główny parkiet, które również wiązałyby się z potencjalną, nową emisją (ewentualna realizacja powinna nastąpić do końca 2022 rok). Również w zależności od wyboru finalnej formy działania (własne zespoły lub kooperacja) możliwe są wspólne projekty z podmiotami z branży.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here