Naga MarketsPlatige Image widzi potencjał w regionie MENA, rozwija projekty gamingoweWarszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Grupa Platige Image widzi duży potencjał rozwoju dla swoich usług w regionie MENA (Middle East and North Africa), poinformował prezes Platige Image Karol Żbikowski. Grupa rozpoczęła realizację projektów gamingowych, a ponadto planuje inwestycje w nowe studio oraz projekty filmowe.

“Nowym perspektywicznym kierunkiem rozwoju grupy kapitałowej Platige Image, stał się rejon MENA (Middle East and North Africa), w którym widzimy duży potencjał do dalszego poszerzania współpracy” – powiedział Żbikowski, cytowany w komunikacie.Jak podano w informacji, wraz z dynamicznym przyrostem nowych zleceń można spodziewać się powiększania zespołów graficznych oraz dalszych inwestycji w technologię.

“Platige Image już na tym etapie podjęło m.in. decyzję o budowie nowego studia w technologii MoCap, które w przyszłości pozwoli na efektywniejszą pracę nad produkcjami, a także świadczenie nowych usług dla sektora game dev. W zakresie rozwoju produktów własnych, ruszyły prace nad produkcją gier w spółkach Image Games (przedsięwzięcie realizowane wspólne z Movie Games) oraz PJ Games. Trwają również prace nad uruchomieniem kolejnych projektów gamingowych” – czytamy w komunikacie.

Trzeci kwartał to także dalszy rozwój współpracy z globalnymi wydawcami i producentami gier, czego przykładem było ogłoszenie dalszej współpracy z Activision Publishing Inc. nad filmami do serii ‘Call of Duty’, a także wzmożona współpraca z wiodącymi producentami gier na rynku azjatyckim. To także czas finalnych prac nad drugim sezonem serialu Wiedźmin, którego premiera planowana jest na 17. grudnia br., dodano w informacji.

“W obszarze film development Platige Image prowadzi obecnie kilkanaście projektów. Są one na różnym etapie rozwoju – od zakupu praw autorskich, po wstępne rozmowy z platformami streamingowymi i agentami sprzedaży” – zaznaczono także.

W III kw. 2021 roku grupa kapitałowa Platige Image zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 33,1 mln zł, co oznacza wzrost o 28% r/r. EBITDA Grupy wyniosła 6,8 mln zł i była wyższa o 6 mln zł r/r. W III kw. 2021 Grupa odnotowała zysk netto w wysokości 5,1 mln w porównaniu ze stratą netto w wysokości 0,49 mln w III kw. ub. roku.

“Najlepsze historycznie wyniki kwartalne to efekt ciężkiej pracy we wszystkich liniach biznesowych. Zapowiedzią tak dobrych rezultatów w trzecim kwartale 2021 roku było między innymi niedawne ogłoszenie nowej umowy ramowej z Activision Publishing. Również rekordowa liczba cinematików może świadczyć o bardzo udanym okresie. Jednak warto wspomnieć, że pozostałe działy, w tym pion reklamy oraz creative arts także pozyskują coraz większe projekty” – dodał prezes Platige Image.

Narastająco, w okresie od 1 stycznia do 30 września 2021 roku Grupa zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 79,6 mln zł, co oznacza wzrost o 20% r/r. Narastająco EBITDA wyniosła 10,8 mln zł i była o 4,5 mln zł wyższa w skali roku. Zysk netto wyniósł 6,4 mln zł , co oznacza wzrost o 195% r/r, a zysk netto skorygowany o niegotówkowe koszty programu motywacyjnego wyniósł 7,2 mln zł w porównaniu z 2,9 mln zł w roku 2020 (wzrost o 248% r/r).

Platige Image to warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji. Spółka to artystyczny konglomerat, który od kilkunastu lat tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Spółka jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw | cena akcji famur | co z kursem franka | kurs funta do złotówki | lotos notowania | najwyższy kurs rubla | co to znaczy blik |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here