Bloober Team podpisał umowę o współpracy z warszawskim studiem animacji 3D i postprodukcji – Platige Image, podała spółka. Platige będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji krakowskiego producenta z kategorii AAA, a termin realizacji przedmiotu umowy przypada na koniec stycznia 2021 r.

Nowy projekt w trakcie realizacji

Jesteśmy dumni z tego, że będziemy pracować z Platige, bo jest to jedno z najlepszych studiów na świecie. Wspólnie przeprowadziliśmy już część prac weryfikacyjnych, a ich efekty są bardzo ekscytujące. Wierzymy, że nasza współpraca będzie kontynuowana nawet po zakończeniu tego projektu – powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka podała, że obecnie pracuje nad nowym tytułem z kategorii AAA, w którym zostaną wykorzystane zaawansowane technicznie animacje przygotowane przez Platige Image. Zawarta między spółkami umowa ma duże znaczenie dla obu stron – oprócz naturalnego dążenia do stworzenia produkcji o najwyższej jakości, firmom zależy na tym, by światowy poziom ich realizacji stał się wizytówką polskiego gamedevu, podano także.

Cieszymy się, że Bloober zaprosił nas do udziału w tym unikatowym projekcie i tym samym udało się nawiązać współpracę, w ramach której dwie polskie firmy będą tworzyć wysokiej jakości produkcję na najwyższym poziomie. Wspólnie będziemy dążyć do tego, by efekty naszej pracy na długo pozostały w pamięci graczy – dodał CEO Platige Image Karol Żbikowski, cytowany w komunikacie.

Platige Image od wielu lat związane jest z branża gamingową. Studio słynie z produkcji dynamicznych trailerów prezentowanych na targach E3, a także docenianych przez cały growy świat produkcji CGI. Artyści z warszawskiego studia stworzyli m.in. pierwszy trailer do “Cyberpunk 2077”, intra do kolejnych odsłon “Wiedźmina”, zwiastuny do takich produkcji, jak “Dying Light 2”, “Watch Dogs 2”, “The Division 2”, czy projekcję trailera “God of War” na parkiecie Golden State Warriors. Produkcje takie, jak “Metro Exodus Artyom’s Nightmare” zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach, wskazano w materiale.

Plastige Image wyprodukowało też film krótkometrażowy “Katedra” w reżyserii Tomka Bagińskiego, który zdobył nominację do Oscara w 2003 r.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here