Naga Marketsblockchain technologyJak informowaliśmy w połowie zeszłego miesiąca, przedstawiciele SIX i SDX rozmawiali z członkami społeczności kryptograficznej i specjalistami ds. blockchain na temat budowy SIX Digital Exchange – giełdy, która połączyłaby w sobie dwa rozwiązania (stare i nowe). Dziś szwajcarska giełda SIX ogłosiła, iż oczekuje wyparcia tradycyjnej platformy handlowej przez nową alternatywną platformę opartą na technologii blockchain.


Niższe koszta nowej technologii przekonają duże instytucje

SIX z siedzibą w Zurychu, którego właścicielem jest ponad 100 banków, obsługuje szwajcarskie systemy handlowe i po-sprzedażowe. W lipcu firma ujawniła, że buduje infrastrukturę rynku kryptograficznego – SIX Digital Exchange (SDX) – w celu wsparcia handlu, przechowywania i rozliczania aktywów kryptowalutowych.

Chociaż transakcje giełdowe procesowane na obecnej platformie SIX i na większości innych giełdach są w pełni elektroniczne, podstawowe funkcje przetwarzania danych są często oparte na przestarzałych protokołach.

– Istniejący system może zostać całkowicie zastąpiony przez wersję cyfrową za około 10 lat – powiedział Thomas Zeeb, szef papierów wartościowych i giełd w SIX.

SIX Digital Exchange (SDX) ma ruszyć w połowie 2019 r. i początkowo działać równolegle do istniejącej platformy SIX, której proces zakupu/sprzedaży niektórych papierów wartościowych potrafi zająć nawet kilka dni. W przypadku technologii blockchain podobne procesy mogłyby trwać zaledwie ułamek sekundy.

Zobacz również: Tim Draper zna przyszłą cenę bitcoina

– W momencie, gdy brokerzy, banki, firmy ubezpieczeniowe i duże podmioty zarządzające aktywami finansowymi naprawdę dostrzegą przewagę pod względem kosztów, zaczną szybko przechodzić na nową technologię – dodał Zeeb.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/CHF, CHF/JPY
Następny artykułBitBay wstrzymuje wpłaty i wypłaty Bitcoin Cash przed forkiem
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here