Naga Marketsnft-sorareJedna z najpopularniejszych platform łączących świat piłki nożnej z tokenami niewymienialnymi (NFT) Sorare jest obecnie wyceniana na 4,3 mld USD! Startup ten pozyskał aż 680 mln USD w rundzie finansowania prowadzonej przez SoftBank. W ciągu 3 lat nawiązał on partnerstwa ze 180 klubami piłkarskimi. Wśród nich znajdują się najwięksi gracze tj. FC Barcelona, Real Madryt, czy Bayern Monachium!

Sorare z kolejnym kamieniem milowym

Jedna z najpopularniejszych gier skoncentrowanych na piłce nożnej oraz NFT w ciągu 3 lat poczyniła ogromne postępy. Sorare może pochwalić się nie tylko wieloma partnerstwami z największymi klubami, ale również ogromną sumą, na którą obecnie jest wyceniana. Wartość tej platformy szacowana jest na 4,3 mld USD, a runda finansowania serii B przeprowadzona przez SoftBank przyniosła jej 680 mln USD!Sorare to gra typu fantasy, która została uruchomiona w 2018 r. Pasjonaci piłki nożnej nabywają w niej karty zapisane na blockchainie Ethereum w postaci tokenów ERC-721. To z kolei czyni je unikalnymi i niemożliwymi do podrobienia. Platforma ta służy nie tylko do handlu NFT opatrzonymi wizerunkami znanych piłkarzy, ale również do rozgrywania wirtualnych meczów. Wyniki uzależnione są od tych uzyskiwanych w realnym świecie przez zawodników. W efekcie gracze mogą zarabiać na rozgrywkach. Nagrody dystrybuowane są co tydzień.

Aktualne ceny bardzo rzadkich kart sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy EUR. Przykładowo jeden z graczy zaoferował ponad 26 tys. EUR za NFT z serii 1/10 z Leo Messim podczas aukcji, która zakończy się za kilka godzin. Z kolei karta oznaczona jako, jedyna w swoim rodzaju z Robertem Lewandowskim wyceniana jest na kwotę ponad 9 tys. EUR. NFT z tej samej półki z Cristiano Ronaldo sprzedało się w tym roku za rekordową sumę bliską 250 tys. EUR.

Obiecujące plany na przyszłość

Po dość dużym sukcesie, jaki udało się osiągnąć platformie Sorare, nie zamierza ona spoczywać na laurach. Firma zapowiedziała, że planuje zatrudnić więcej osób, zainwestować w marketing oraz otworzyć swoje biuro w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, w przyszłości rozważa ona również otwarcie się na inne sporty.

Jesteśmy zachwyceni dotychczasowym sukcesem, ale to dopiero początek. Wierzymy, że jest to ogromna szansa, aby stworzyć kolejnego giganta rozrywki sportowej, przybliżając Sorare większej liczbie fanów i organizacji piłkarskich oraz przedstawić ten sam sprawdzony model innym fanom sportów z całego świata podkreślił Nicolas Julia (współzałożyciel oraz dyrektor generalny Sorare).

Obecnie na platformie tej zarejestrowało się ponad 600 tys. użytkowników, a 150 tys. z nich kupuje karty co miesiąc bądź rozgrywa turnieje. Sprzedaż oferowanych NFT mocno wzrosła od II kwartału 2020 r. 

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here