Naga MarketsrobinhoodJak przystało na firmę, której nazwa odnosi się do bohatera angielskich legend, Robin Hooda, naturalnym punktem wyjścia do jej ekspansji na rynki zagraniczne staje się Wielka Brytania. Platforma Robinhood potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu plotki sprzed kilku miesięcy i poinformowała, że już w pierwszym kwartale 2020 roku zamierza oferować swoje usługi poza granicami USA, wprowadzając je właśnie na rynek brytyjski.


Robin wraca do domu

Robinhood jest jednym z najprężniej rozwijających się amerykańskich startupów oferujących platformę do bezprowizyjnego handlu akcjami, opcjami, ETF-ami a także kryptowalutami. Posiada on licencję FINRA na świadczenie usług brokerskich, jest także zarejestrowany w amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz jest członkiem Securities Investor Protection Corporation (SIPC) – amerykańskiej organizacji zrzeszającej brokerów, dzięki czemu środki inwestorów są ubezpieczone do kwoty 500 tys. USD.

Startup wyceniany na 7,6 miliarda dolarów otrzymał także niedawno od Financial Conduct Authority (FCA) zezwolenie na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii. Dzięki ekspansji na zagraniczne rynki, klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli handlować amerykańskimi i światowymi akcjami bez prowizji. Z oświadczenia firmy wynika także, że nie będą również pobierane opłaty dewizowe ani wymagane minimalne saldo na rachunku.

– Dzięki Robinhood możesz inwestować w tysiące amerykańskich i globalnych akcji bez prowizji. Nie ma opłat za wymianę walut ani minimalnych depozytów, więc możesz zacząć już od 1 GBP – czytamy w oświadczeniu.

Robinhood został założony w 2013 roku przez Baiju Bhatta i Vlad Tenev. Firma twierdzi, że większość swoich zysków czerpie z subskrypcji na usługę Robinhood Gold, dającą dostęp do dźwigni finansowej za miesięczną opłatą abonamentową, a także z rabatów od animatorów rynku i dochodów z pożyczek giełdowych.

– Początkowo zajmowaliśmy się handlem bez prowizji na iPhone’a, a teraz zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zaspokoić wszystkie potrzeby finansowe ludzi po najniższych kosztach – przyznał Tenev.

W planach firmy jest sukcesywne powiększanie oferty dostępnych kryptowalut i wyjście poza ramy firmy brokerskiej, by docelowo móc zaoferować „wszystko, co można uzyskać będąc klientem Bank of America – a nawet więcej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZwiększone perspektywy globalnego wzrostu – Deutsche Bank
Następny artykułEuro w kierunku 4,30 zł. Expose premiera osłabia kurs złotego?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here