Naga MarketsPlatforma Robinhood uruchamia własny system rozliczeńJeden z najprężniej rozwijających się amerykańskich startupów oferujących platformę do bezprowizyjnego handlu akcjami, opcjami, ETF-ami a także kryptowalutami, ogłosił 10 października, iż uruchamia swój własny system rozliczeń transakcji.


Jest to kolejny krok w kierunku jeszcze większego uniezależnienia się od pośredników. Okazuje się, iż Robinhood po cichu pracował nad własnym systemem rozliczeń już od 2 lat, angażując w projekt zespół złożony z 70 osób. Równolegle ubiegano się o uzyskanie wymaganych zezwoleń i licencji, w tym od FINRA oraz the Depository Trust and Clearing Corp. Ma to umożliwić jeszcze większą skalowalność działalności oraz jej rozszerzenie o nowe usługi finansowe. Niedawno ogłoszono, iż liczna klientów od sierpnia tego roku urosła do poziomu 6 milionów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Platforma Robinhood – zabiera zwykłym traderom, oddając bogaczom?

Jak podkreśla CEO oraz współzałożyciel Robinhooda – Vlad Tenev „Jest to jedyny system w ciągu ostatniej dekady, który  został opracowany na bazie nowej technologii o zera.” Porównał skalę przedsięwzięcia do opracowania przez firmę Apple własnych chipów czy też inwestycji Amazona we własne centra realizacji zamówień.

Proces rozliczania obejmuje przekazywanie papierów wartościowych oraz środków pomiędzy kupującym a sprzedającym. Wśród firm brokerskich funkcjonują 2 modele: posiadanie własnego systemu rozliczeń – jak w przypadku E-Trade, TD Ameritrade czy Vanguard, lub opieranie się na usługach firm zewnętrznych. Do tej pory Robinhood korzystał z pośrednictwa firmy Apex Clearing. Twórcy platformy na początku wykorzystają nowo utworzony system do własnych potrzeb, lecz nie wykluczają możliwości zaoferowania go innym podmiotom na skalę komercyjną w przyszłości.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Korzyści płynące z własnego systemu rozliczeń to oprócz możliwości ekspansji działalności, także obniżenie opłat, takich jak z tytułu płatności odwróconych (reversal fees) z 30 do 9 USD oraz zniesienie opłaty z tytułu dobrowolnych zdarzeń korporacyjnych (voluntary corporate action), która obecnie wynosi 50 USD. Ponadto usprawniona zostanie obsługa rachunków klientów, gdyż spółka będzie miała wgląd we wszystkie etapy transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here