Naga MarketsNiegdyś mało interesująca platforma, teraz gigant cieszący się olbrzymią popularnością. Na fali kryzysu koronawirusa znana grupa Plus500 przybiera na sile. Nic dziwnego, wszak duża zmienność na rynkach sprawiła, że większość wolumenów domów maklerskich rośnie. Na epidemii koronawirusa zyskują prawie wszyscy dostawcy kontraktów CFD.


Duża zmienność, zwiększone dochody

Z publikacji raportu za pierwszy kwartał wynika, że broker ten cieszy się wyjątkowymi dochodami. Porównanie obecnego kwartału z analogicznym okresem zeszłego roku pokazuje, że wzrost ten jest na poziomie, bagatela 487%. Pierwszy kwartał 2020 roku  sprawił, że spółka zarobiła 89% tego co udało się zyskać rok wcześniej.

Dochody spółki wzrosły w pierwszym kwartale tego roku do 316,6 mln. USD (poprzedni rok to 53,9 mln. USD). Na sukces ten zapewne składa się prostota, łatwość obsługi platformy oraz zwiększone zainteresowanie kontraktami CFD podczas kwarantanny.

Wysoka jakość usług, zwiększona aktywność klientów

Nie tylko Plus500 odnotowało tutaj znaczny wzrost klientów, ale dotyczy to całej branży. Zwiększone dochody wynikają najprawdopodobniej z nadzwyczajnej zmienności, która przyciąga ogromne rzesze klientów, ale także jakości samych usług Plus500.

– Nasza dotychczasowa historia dowiodła, jak radzimy sobie w wyjątkowych warunkach rynkowych, takich jak obecnie. Ta wysoka wydajność podkreśla przewagę technologiczną, którą firma utrzymuje, czego dowodem jest nie tylko nasza zdolność do obsługi wyjątkowej aktywności klientów przy zachowaniu tej samej wysokiej jakości usług, ale także dzięki naszym elastycznym możliwościom marketingowym i wyjątkowej jakości obsługi klienta, która przyciągnęła znaczną liczbę nowych klientów atrakcyjnym kosztem. – Powiedział Asaf Elimelech, dyrektor generalny Plus500.

Zobacz także: Inwestuj w wartość jak B. Graham i W. Buffett

Wyższe depozyty, spektakularny sukces

I rzeczywiście, liczba aktywnych klientów Plus500 zwiększyła się do 194,024 co stanowi wzrost o 289% w porównaniu do pierwszego kwartału z 2019 roku. Średnia kwota depozytu aktywnych klientów była na poziomie 3595 USD. W pierwszym kwartale 2019 roku było to 2153 USD.

W wyniku wyjątkowej sytuacji na świecie oraz zwiększonej zmienności  broker odnosi spektakularne sukcesy. Nie wiadomo jednak czy trend ten utrzyma się, zwłaszcza, że wraz z nadchodzącym kryzysem można spodziewać się ograniczenia zasobów gotówkowych klientów. Na chwilę obecną akcje spółki sukcesywne rosną.

Akcje Plus500, aktualizacja 07.04.2020, Źródło TradingView

Zobacz także: CD Projekt odrobił niemal cały koronawirusowy spadek. Akcje testowały dziś poziom 330 zł

Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że wzrost depozytów powoduje zwiększenie kosztów przetwarzania płatności, co przedkłada się na ogólny wzrost kosztów niezwiązanych z marketingiem. Spółka postanowiła także, że zgodnie ze swoją polityką będzie wypłacić w formie dywidendy 60% zysków netto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here