Naga Markets

Platforma OpenSea osiągnęła rekordowy miesięczny wolumen ethereum wynoszący 3,5 miliarda dolarówOpenSea, popularny rynek niewymienialnych tokenów (NFT), zanotował nowy rekord miesięcznego obrotu ethereum, przekraczając tym samym granicę 3,5 miliarda dolarów, zgodnie z danymi Dune Analytics.

OpenSea zyskuje popularność wśród inwestorów

Do końca miesiąca zostały jeszcze dwa tygodnie, a wolumen obrotu OpenSea zdążył już pobić poprzedni rekord 3,42 miliarda dolarów odnotowany w sierpniu ubiegłego roku. Swój trzeci najlepszy wynik platforma odnotowała w grudniu i wyniósł on 3,24 miliarda dolarów.Jak dotąd styczniowy wolumen obrotu OpenSea każdego dnia przekraczał 169 milionów dolarów, a największy jednodniowy wolumen na platformie wyniósł aż 261 milionów dolarów i został odnotowany 9 stycznia.

Miesięczny wolumen OpenSea (w ethereum), źródło: Dune Analytics
Miesięczny wolumen OpenSea (w ethereum), źródło: Dune Analytics

Niewymienialne tokeny (NFT) to kryptograficznie unikalne cyfrowe tokeny stanowiące dowód własności dla szerokiej gamy przedmiotów materialnych, które mogą być przechowywane cyfrowo i mają wiele zastosowań. Są to m.in. dzieła sztuki, cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, muzyka czy przedmioty w grach wideo.

Ostatni boom aktywności na OpenSea, wiodącej w branży giełdzie NFT, pojawił się w obliczu stagnacji na rynku kryptowalut. Od początku roku jego wiodący przedstawiciel – bitcoin (BTC) – spadł już łącznie o 7,5%.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, spadła z kolei o 14,6% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, jak pokazują dane z CoinGecko.

Bored Ape Yacht Club, który szczyci się imponującą liczbą sławnych właścicieli, pozostaje wciąż najpopularniejszą kolekcją NFT na OpenSea pod względem wolumenu obrotu. W ciągu ostatnich 24 godzin jego wolumen obrotu wyniósł 14 306 ETH (prawie 47 milionów dolarów w cenach bieżących).

Na początku tego miesiąca, OpenSea ogłosiła rundę finansowania w wysokości 300 milionów dolarów, prowadzoną przez firmy venture capital Paradigm i Coatue. Najnowsze fundusze zdołały podnieść wycenę firmy do 13,3 miliarda dolarów, natomiast nowy kapitał ma zostać wykorzystany na rozwój nowych produktów i rozbudowę zespołu.

XTB

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Konkurencja w tym sektorze jest jednak coraz większa, a nowi uczestnicy rynku depczą OpenSea po piętach.

Według Dune Analytics, jednym z takich konkurentów jest LooksRare, nowy rynek NFT uruchomiony na początku tego miesiąca, który już pokonuje OpenSea pod względem wolumenu obrotów.

Nie wiadomo jednak jak ta rywalizacja będzie wyglądała w dłuższej perspektywie czasowej. Pierwsze doniesienia wskazują, że LooksRare jest przepełniony transakcjami typu “wash trading”, które mają na celu manipulowanie systemem nagród opartym na tokenach.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here