Naga MarketsAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ogłosiła dzisiaj, że sąd federalny wydał zarządzenie rozstrzygające pozew CFTC przeciwko 1pool Ltd., z siedzibą na Wyspach Marshalla, oraz jej dyrektorowi generalnemu i właścicielowi Patrickowi Brunnerowi.


Brak rejestracji będzie kosztował ich ponad 990 tys USD

Firma oraz jej CEO zostali oskarżeni o nielegalne oferowanie swoim klientom detalicznych transakcji towarowych zabezpieczonych w Bitcoinach (BTC). Zgłoszenie CFTC dotyczyło przede wszystkim faktu, iż spółka 1pool LTD przyjmowała depozyty w BTC a nie była zarejestrowana jako sprzedawca kontraktów terminowych i nie przestrzegała wymaganych procedur dot. identyfikacji użytkowników i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Zarządzenie sądu federalnego nakłada cywilną karę pieniężną w wysokości 175 000 USD i wymaga wyrównania 246 000 USD zysków. Sąd nałożył również na pozwanych obowiązek zwrotu wszystkim znanym amerykańskim klientom około 93 bitcoinów o wartości około 570.000 USD. Łącznie pozwani zapłacą ponad 990 000 USD w ramach postępowania w sprawie CFTC.

– Pośrednicy powinni wziąć pod uwagę, że będą pociągnięci do odpowiedzialności przez CFTC za nieprzestrzeganie wymogów rejestracyjnych i niewdrażanie polityk i procedur, które mają kluczowe znaczenie dla ochrony klientów i naszych rynków w USA. Za pośrednictwem grupy zadaniowej ds. tajemnicy bankowej w Oddziale Egzekwowania Prawa będziemy nadal prowadzić dochodzenia i ścigać takie naruszenia – komentuje James McDonald, dyrektor ds. egzekwowania prawa w CFTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWiększość szkoleniowców to sprzedawcy marzeń – wywiad z Tomaszem Augustynowiczem
Następny artykułCzy Warren Buffett się myli: “Sprzedaj złoto i kup amerykańskie akcje” błędem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here