TMS


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ogłosiła dzisiaj, że sąd federalny wydał zarządzenie rozstrzygające pozew CFTC przeciwko 1pool Ltd., z siedzibą na Wyspach Marshalla, oraz jej dyrektorowi generalnemu i właścicielowi Patrickowi Brunnerowi.


Brak rejestracji będzie kosztował ich ponad 990 tys USD

Firma oraz jej CEO zostali oskarżeni o nielegalne oferowanie swoim klientom detalicznych transakcji towarowych zabezpieczonych w Bitcoinach (BTC). Zgłoszenie CFTC dotyczyło przede wszystkim faktu, iż spółka 1pool LTD przyjmowała depozyty w BTC a nie była zarejestrowana jako sprzedawca kontraktów terminowych i nie przestrzegała wymaganych procedur dot. identyfikacji użytkowników i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Zarządzenie sądu federalnego nakłada cywilną karę pieniężną w wysokości 175 000 USD i wymaga wyrównania 246 000 USD zysków. Sąd nałożył również na pozwanych obowiązek zwrotu wszystkim znanym amerykańskim klientom około 93 bitcoinów o wartości około 570.000 USD. Łącznie pozwani zapłacą ponad 990 000 USD w ramach postępowania w sprawie CFTC.

– Pośrednicy powinni wziąć pod uwagę, że będą pociągnięci do odpowiedzialności przez CFTC za nieprzestrzeganie wymogów rejestracyjnych i niewdrażanie polityk i procedur, które mają kluczowe znaczenie dla ochrony klientów i naszych rynków w USA. Za pośrednictwem grupy zadaniowej ds. tajemnicy bankowej w Oddziale Egzekwowania Prawa będziemy nadal prowadzić dochodzenia i ścigać takie naruszenia – komentuje James McDonald, dyrektor ds. egzekwowania prawa w CFTC.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here