Naga MarketsPlatforma eToro planuje IPO już w 2021 roku, twierdzi Finance MagnateseToro, izraelska platforma do tradingu opartego na aplikacji na urządzenia mobilne, planuje zadebiutowanie na notowanym rynku w przyszłym roku. Szacowana łączna wartość oferty publicznej wynieść ma nawet 5 mld dol., jak podał Calcalist w poniedziałek.

  • Serwis eToro powstał w 2018 roku i zyskał uznanie jako platforma do mobilnego tradingu
  • Umożliwia ona trading szerokiego spektrum aktywów.
  • Debiut na giełdzie planuje także Robinhood, inna popularna platforma umożliwiająca trading mobilny

eToro planuje debiut na NYSE

Popularna platforma do handlu aktywami, eToro, planuje wejście na nowojorski parkiet i prowadzi już rozmowy z bankiem inwestycyjnym Goldman Sachs, który miałby przygotować spółkę na debiut, jak wynika z informacji podanych przez Calcalist.

Te artykuły również Cię zainteresują
IPO nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak z pozyskanych informacji wynika, że eToro planuje przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną do końca II kw. 2021 r. Debiut może odbyć się w klasyczny sposób, jednak możliwe jest także wykorzystanie popularnej ostatnio metody wykorzystania połączenia ze spółką służącą do wprowadzenia na giełdę zwaną SPAC (ang. special purpose acquisition company).

Przedstawiciele eToro stwierdzili jednak, że kwestia debiutu firmy to jedynie pogłoski.

– eToro nie komentuje rynkowych plotek – stwierdził przedstawiciel firmy w rozmowie z portalem Finance Magnates.

fpmarkets

Choć informacja jest niepotwierdzona, to zdaje się być prawdopodobna z uwagi na okres w jakim eToro potencjalnie mogłoby dokonać IPO. Trading z wykorzystaniem platform mobilnych zyskał olbrzymią popularność w dobie pandemii, a wskaźniki pokazują dalszy wzrost zainteresowania rynkami ze strony inwestorów indywidualnych.

Zobacz również: Robinhood: bezprowizyjna platforma tradingowa chce przeprowadzić IPO w 2021 r.

Jak do tej pory eToro pozyskało fundusze w 5 rundach finansowania, które opiewają na łączną sumę 162 mln dol. Obecna wycena rynkowa to nawet 800 mln dol. Wartość rynkowa spółki na rynku wtórnym również wystrzeliła w ostatnim okresie, po informacji o zaangażowaniu się amerykańskiego inwestora instytucjonalnego w zakup akcji o wartości 2,5 mld dol.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here