Naga MarketsLogo banku Morgan StanleyE*Trade Financial to jedna z najpopularniejszych amerykańskich platform inwestycyjnych skierowana do traderów indywidualnych, umożliwiająca handel na szerokich klasach aktywów. W październiku 2019 roku broker wprowadził do swojej oferty bezprowizyjny handel na akcjach i opcjach, co przykuło uwagę Morgana Stanleya, jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. Ten postanowił dołączyć do trendu zero commission, przejmując E*Trade za niebagatelną sumę 13 miliardów dolarów (50 miliardów złotych).


Morgan Stanley przejmuje E*Trade. Największy deal Wall Street od czasów kryzysu finansowego z 2008

Jak wynika z informacji prasowej opublikowanej przez Morgan Stanley (MS), połączenie obu platform pozwoli stworzyć rynkowego giganta zarządzającego ponad 3 bilionami dolarów oraz zrzeszającego 8,2 miliona inwestorów detalicznych. Na mocy umowy dotyczącej przejęcia MS wykupi wszystkie akcje E*Trade, a akcjonariusze domu maklerskiego otrzymają 1,0432 akcji Morgana za każdą akcję przejmowanego podmiotu (co przełoży się na 58,74 dolara za akcję w odniesieniu do środowych cen zamknięcia).

Połączenie to znacznie zwiększy skalę i zasięg działalności Morgan Stanley Wealth Management i sprawi, że instytucja stanie się liderem w branży zarządzania aktywami we wszystkich kanałach i segmentach zamożności inwestorów detalicznych. E*TRADE posiada ponad 5,2 mln rachunków, na których znajdują się aktywa klientów o wartości ponad 360 miliardów dolarów, co stanowi uzupełnienie dotychczasowych 3 milionów kont oraz 2,7 biliona dolarów w rękach MS.

“E*TRADE stanowi niezwykłą szansę rozwoju dla naszej działalności w zakresie zarządzania majątkiem oraz skok do przodu w naszej strategii. Kombinacja ta dodaje ikonę marki w kanale direct-to-consumer do naszego wiodącego modelu kierowanego przez doradców, tworząc jednocześnie głównego dostawcę usług w zakresie zarządzania majątkiem dla korporacji i ich pracowników. Produkty E*TRADE, innowacje technologiczne i ugruntowana marka pomogą pozycjonować Morgan Stanley jako czołowego gracza we wszystkich trzech kanałach: Financial Advisory, Self-Directed i Workplace” – powiedział James Gorman, prezes i dyrektor generalny Morgan Stanley.

W reakcji na informację akcje Morgan Stanley przed otwarciem rynku kasowego na nowojorskiej giełdzie notowały spadek o niemal 6% w handlu przedesyjnym, osuwając się do poziomu 53 dolarów (czyli o ponad 3 dolary poniżej środowej ceny zamknięcia rynku kasowego:

Morgan Stanley najprawdopodobniej rozpocznie dzień na NYSE od spadków. Niebieska linia oznacza cenę w handlu przedsesyjnym. Warto zauważyć, że akcje MS rosły od sześciu sesji z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Morgan Stanley najprawdopodobniej rozpocznie dzień na NYSE od spadków. Niebieska linia oznacza cenę w handlu przedsesyjnym. Warto zauważyć, że akcje MS rosły od sześciu sesji z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Z kolei akcji spółki E*Trade w handlu przed sesją zyskują niemal 25% i są najsilniej rosnącym podmiotem wchodzącym w skład indeksu S&P 500 przed rozpoczęciem pełnego dnia handlowego na Wall Street. Broker kończył środową sesję na poziomie 45 dolarów za akcję, natomiast w pre markecie wartość ta skoczyła do niemal 56 dolarów.

Odkąd prawie 40 lat temu stworzyliśmy kategorię brokerów cyfrowych, E*TRADE konsekwentnie zakłóca status quo i dostarcza nowoczesne narzędzia i usługi inwestorom, traderom i administratorom planów akcyjnych” – powiedział Mike Pizzi, dyrektor generalny E*TRADE. „Dołączając do Morgan Stanley, będziemy mogli przenieść naszą wspólną ofertę na kolejny poziom i dostarczyć jeszcze bardziej kompleksowy pakiet możliwości zarządzania majątkiem”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFarmer z Missouri otrzyma 265 mln USD odszkodowania od firmy Bayer
Następny artykułTrader21: Inwestowanie kiedyś było prostsze, banki centralne nie mogły tak manipulować rynkami
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here