Naga MarketsPlatforma blockchain oskarżona przez SEC o fałszerstwo w związku z ICO, w grę wchodzi 5 mln dol.Amerykański odpowiednik KNF, czyli słynna Securities and Exchange Commission (SEC) przedstawiła zarzuty oszustwa spółce Boontech i jej CEO Rajeshowi Pavithranowi. Oskarżenia SEC związane są z ICO, w którym spółka pozyskała 5 mln dol. od 1500 inwestorów z całego świata w zamian za Boon Coins.

  • Spółka nie dokonała właściwego ICO – twierdzi SEC.
  • Boontech celowo wprowadzał w błąd inwestorów kłamiąc w sprawie technologii zapobiegających nadmiernej zmienności, które miała obsługiwać platforma.
  • Booin coiny oferowane były jako bezpieczne i stabilne, co SEC uznała za kłamstwo.
  • W rezultacie coiny od Boontech muszą zostać usunięte z rynku.

Boontech: nieuczciwe ICO

W ramach ICO, spółka zarządzana przez Pavithrana obiecała rozwinąć i wprowadzić na rynek platformę, która łączy pracodawców szukających pracowników oraz freelancerów. SEC twierdzi, że oszustwa miały miejsce od listopada 2017 roku do stycznia 2018 roku.

Jak wynika z dokumentu SEC:

– Boon coins był oferowane i sprzedawane jako kontrakt inwestycyjny i w związku z tym są instrumentami sekurytyzowanymi. – twierdzi SEC.

Oznacza to, że jeśli boon coiny są instrumentami, to powinny zostać zarejestrowane przez ICO.  Tymczasem Boontech ominął ten proces. Co więcej, amerykański regulator zaznaczył, że zarówno Pavithran, jak i spółka, fałszywie reklamowali swoje coiny jako stabilne i bezpieczne zwodząc w ten sposób inwestorów.

Między innymi, Boontech twierdził, że jest w stanie wyeliminować zmienność charakterystyczną dla rynku cyfrowych aktywów dzięki używaniu opatentowanej technologii, która pozwala zabezpieczać transakcje Boon Coinem względem amerykańskiego dolara. Jak się jednak okazało, firma nie posiadała żadnej takiej technologii.

Zobacz również: Korea Południowa: milion mieszkańców kraju posiada prawo jazdy na blockchainie

Boontech reklamowany był także jako najszybsza i najlepiej skalowalna platforma względem konkurentów, ponieważ została o innowacyjny blockchain autorstwa firmy. Tymczasem, system oparty był o taką samą architekturę blochainową, jaką stostują konkurenci.

Sprawa zakończyła się licznymi konsekwencjami dla Boontechu oraz Pavithrana. Firma musi zniszczyć wszystkie Boon Coiny zarówno we własnym posiadaniu, jak i osób trzecich oraz wypłacić pozyskane 5 mln dol. wraz z 600 tys. odsetek.

Natomiast CEO Boontech, Rajesh Pavithran, otrzymał dożywotni zakaz obejmowania funkcji CEO spółki publicznej oraz wykonywania ICO.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here