whitebit

Największa i najpopularniejsza polska giełda kryptowalutowa, Bitbay, poinformowała dziś o uruchomieniu wyczekiwanej od dawna platformy PRO. To rozwiązanie, które zapowiadane było już kilka miesięcy temu, jednak przez zawirowania związane z sytuacją prawno-podatkową, data jego premiery musiała został przełożona…na dziś!


BitBay to największa polska giełda kryptowalut, która powstała w 2014 roku w Katowicach. Od początku działalności na jej czele stoi Sylwester Suszek – popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji.Celem giełdy było stworzenie bezpiecznej i wiarygodnej platformy umożliwiającej szybką wymianę kryptowalut. Fakt ten sprawił, że BitBay niemal nieustannie pracował nad swoją ofertą udoskonalając m.in. platformę oraz poszerzając ofertę produktową.

W 2015 roku światło dzienne ujrzała druga wersja systemu. Zostały wówczas udoskonalone procedury oraz wprowadzone ułatwienia dla użytkowników. Pojawiły się również nowe kryptowaluty takie jak Etherum, Litecoin, Lisk. W zespole pracowało już 31 osób.

Na początku 2016 roku rozpoczęto prace nad wersją 3.0 platformy. Skład zespołu został rozszerzony w tym czasie do 70 osób. Oczywiście w międzyczasie pojawiły się nowe produkty, takie jak: Kantor Bitcoin oraz Płatności Bitcoin. Premiera wersji 3.0 odbyła się pod koniec września 2017 roku.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Dziś jesteśmy świadkami premiery nowej, udoskonalonej platformy PRO. To rozwiązanie, które umożliwi dokonywanie szczegółowych analiz bezpośrednio z poziomu platformy. Dzięki temu żaden trader nie będzie już musiał korzystać z żadnych innych platformy czy narzędzi. Nowoczesna platforma oferuje różne rodzaje wykresów, kilkadziesiąt wskaźników, kilka widoków jednocześnie i tryb rysowania – to wszystko z myślą o Tobie.

Przypomnijmy także, że obecnie na platformie można dokonywać transakcji w 13 kryptowalutach (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Game, Dash, Bitcoin Gold, KzCash, Infinity Economics, Ripple, Golem oraz OmiseGo) w parach z PLN, USD, EUR i BTC.

Czym jest BitBay PRO? Jak go włączyć?

BitBay PRO (inaczej Tryb PRO) to tradingowa wersja interfejsu giełdy, która daje dostęp do profesjonalnych narzędzi i wskaźników ułatwiających analizę rynku kryptowalut. W swojej ofercie ma również intuicyjny layout, możliwość dokonywania wpłat i wypłat z każdego miejsca giełdy oraz pozwala na dostosowanie układu giełdy wg preferencji.

Aby włączyć Tryb PRO, zaloguj się na BitBay.net dokładnie w taki sam sposób jak dotychczas. Po lewej stronie masz dostępne menu, w którym jedną z podzakładek jest ‘Tryb PRO’. Klikając w nią zostaniesz przeniesiony do tradingowej wersji giełdy BitBay.

Pamiętaj, że za niewłaściwe korzystanie z udostępnionych narzędzi giełda BitBay nie ponosi odpowiedzialności.

Co znajduje się w menu trybu PRO?

Dashboard
Znajdziesz tu wszystkie najważniejsze elementy giełdy: wartość portfela, szybki dostęp do wpłat i wypłat w menu po lewej stronie, szczegółowe informacje o rynkach z podziałem na rynki fiat oraz BTC oraz ważne komunikaty o giełdzie w paskach informacyjnych u góry.

Giełda
‘Giełda’ to miejsce, które da Ci informacje na temat bieżącej sytuacji na rynku. Jej najważniejszymi elementami jest orderbook, ostatnie transakcje, wykres i wykres głębokości rynku, opcje kupna i sprzedaży oraz rynki walutowe.

Salda
Zakładka ‘Salda’ przedstawia wartość wszystkich środków na koncie, liczoną wg kursu ostatniej transakcji na rynkach BitBay. Możesz także sprawdzić wartość każdego portfela osobno z wyszczególnieniem sumy, statusu (dostępne, zablokowane, oczekujące), aktualnego kursu oraz wartości waluty względem kursu.

Klikając na dany portfel będziesz mógł dokonać wpłaty lub wypłaty.

Oferty
W zakładce ‘Oferty’ zobaczysz wszystkie swoje wystawione oferty oraz historię transakcji. W Trybie PRO historia transakcji umożliwia podgląd wszystkich transakcji, które zostały dokonane, aby zrealizować daną ofertę.

Jak wpłacać i wypłacać na BitBay PRO?

Po zalogowaniu się w Trybie PRO jesteś w zakładce Dashboard. Po lewej stronie jest dostępne menu z opcjami: wpłata, wypłata oraz promuj.

Wpłata
Klikając opcję ‘Wpłata’ ukażą Ci się kryptowaluty i waluty fiat. Po wybraniu interesującej Cię waluty zostaniesz przeniesiony do jej salda.

Aby dokonać wpłaty kryptowaluty skopiuj widoczny adres do wpłaty lub użyj skanera kodów QR. Wpłata zostanie dodana do Twojego konta po uzyskaniu odpowiedniej ilości potwierdzeń z sieci. Pamiętaj, że wpłaty innej waluty niż tej, do której przypisany jest adres portfela może skutkować nie zaksięgowaniem środków na koncie i poważne trudności w ich odzyskaniu.

Waluty fiat wpłacisz przelewem bankowym lub Pocztą Polską. W przypadku wpłat przelewem bankowym pamiętaj o skopiowaniu odpowiedniego tytułu przelewu. W przeciwnym razie środki nie zostaną zaksięgowane poprawnie.

Środki z przelewów księgowane są w dni robocze o godzinie 9:00, 12:00 i 16:00.

Uwaga. Wpłaty na swoje konto na BitBay.net możesz dokonać jedynie z konta bankowego, którego jesteś właścicielem. *Zapoznaj się z regulaminem.* → odnośnik do regulaminu https://bitbay.net/pl/regulamin

Wypłata
Aby dokonać wypłaty kliknij opcję ‘Wypłata’ i wybierz odpowiednią walutę. Zostaniesz wówczas przeniesiony do zakładki z saldem, w której musisz uzupełnić brakujące pola.

Wypłacając kryptowaluty pamiętaj o sprawdzeniu adresu portfela, na który chcesz zrealizować przelew, a następnie wpisz kwotę.

EUR i USD wypłacisz przelewem bankowym, a PLN dodatkowo w bankomacie. Przelewy EUR i USD realizowane są do 2 dni roboczych.

Jak sprawdzić rynek danej kryptowaluty w zakładce ‘Giełda’?

Rynek poszczególnych kryptowalut sprawdzisz klikając na wybraną walutę po lewej stronie panelu giełdy. Po kliknięciu wykres, orderbook, ostatnie transakcje i wszystkie pozostałe elementy dostosują się do sytuacji danej kryptowaluty na rynku.

Na BitBay znajdziesz rynki w parach z walutami fiat (PLN, EUR oraz USD). Możesz  dodać je do ulubionych, wrzucić na wykres* lub ustawić dla nich skrót klawiszowy, który ułatwi poruszanie się po giełdzie.

*w Trybie PRO dostępne jest wyświetlanie kilku wykresów na raz. Maksymalnie możesz wyświetlać 8 wykresów.

Jak sprawdzić swoje saldo?

Swoje saldo sprawdzisz klikając w zakładkę ‘Salda’ w prawym górnym rogu. Po kliknięciu zobaczysz listę portfeli, ich sumę, status (dostępne, zablokowane, oczekujące), aktualny kurs oraz wartość waluty względem kursu.

Jak korzystać z wykresu?

Wejdź w zakładkę ‘Giełda’, aby zobaczyć wykres (lub wykresy, w zależności od ustawionych wcześniej opcji).

W jego prawej górnej części znajdziesz opcje z:

1) paskiem narzędzi do rysowania,
2) wyborem stylu słupków,
3) wskaźnikami,
4) oraz trybem pełnoekranowym.

*wizualizacja*

1) Narzędzia do rysowania na wykresie służą precyzyjnemu badaniu rynku oraz przewidywaniu przyszłych zmian. Korzystaj z nich dowolnie, dostosowując je kształtem, długością, grubością i kolorami, dodając kolejne lub usuwając pojedynczo czy też zbiorowo.

2) Korzystaj z nowych stylów słupków – linii bazowej, renko, przełamania linii, kagi oraz punktu i kształtu.

3) Wybierz interesujący Cię wskaźnik do analizy rynku. Spersonalizuj go, nadając mu interesujące Cię wejście, styl i priorytet. Możesz także używać kilku wskaźników na raz lub nałożyć je na siebie.

4) Włącz lub wyłącz tryb pełnoekranowy klikając na ikonę trybu pełnoekranowego w prawym górnym rogu wykresu.

Ważnym elementem wykresu są także właściwości skali, dostępne w prawym dolnym rogu wykresu. Dostosujesz tam skalowanie względem Twoich preferencji lub zresetujesz wcześniejsze ustawienia klikając ‘Resetuj skalę’.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem giełdy BitBay lub potrzebujesz odświeżenia wiedzy z wykresu przeczytaj co oznaczają symbole na wykresie giełdy.

Jak zmienić wygląd BitBay PRO?

Dostosuj wygląd Trybu PRO do swoich potrzeb! Kliknij koło zębate w prawym górnym rogu panelu, aby wybrać jeden z czterech układów giełdy. Każdy z nich różni się od siebie i jest używany w zależności od preferencji. Możesz także zmienić wersję kolorystyczną.

Kliknij opcję ‘Więcej ustawień’, aby zmienić położenie bocznego menu i kolejność wyświetlania elementów. W zakładce ‘Ustawienia szczegółowe’ zmienisz ustawienia wyświetlania listy ofert, kolejność formularzy transakcji, czcionkę oraz położenie dymków powiadomień.

Jak wyświetlać kilka wykresów na raz?

W widoku “Giełda” po lewej stronie znajduje się lista walut. Najedź na wybraną. Pojawią się trzy kropki. Jest to menu każdego rynku. Obok “Dodaj do ulubionych” oraz “Utwórz skrót klawiszowy” znajdziesz opcję “Wrzuć na wykres”Po kliknięciu przy aktualnym wykresie pojawi się drugi, pokazujący inną kryptowalutę lub tę samą, ale w parze z inną walutą.

Maksymalnie możesz wyświetlać 8 wykresów. Widok wykresów edytuj dowolnie, klikając w opcje układu wykresów w prawej górnej części wykresu.

Co robić, jeśli Tryb PRO nie działa?

Niezbędnym narzędziem do prawidłowego funkcjonowania Trybu PRO jest aktualna przeglądarka internetowa. Jeśli masz starą przeglądarkę system poinformuje Cię o tym i poprosi o aktualizację.

Jeśli posiadasz aktualną wersję przeglądarki, a problem dalej występuje dla pewności wyczyścić cache i odśwież stronę internetową.

Jeśli problem w dalszym ciągu występuje, zachęcamy do kontaktu z naszym supportem poprzez infolinię, chat na stronie lub formularz kontaktowy.

Jak wyłączyć domyślny Tryb PRO?

Aby wyłączyć domyślny tryb giełdy PRO zaloguj się na swoje konto na BitBay.net w taki sam sposób jak do tej pory. Po pomyślnym zalogowaniu się otwórz nową kartę w przeglądarce i wpisz adres: app.bitbay.net. Zobaczysz wówczas poprzedni panel giełdy (giełdę BitBay.net w trybie normalnym). U góry panelu będą widoczne paski z informacjami – jedną z nich będzie możliwość wyłączenia Trybu PRO jako domyślnego trybu giełdy. Klikając w opcję ‘Wyłącz’ od tej pory będziesz automatycznie logować się do normalnego trybu giełdy.

Jeśli chcesz ponownie włączyć domyślny Tryb PRO postępuj zgodnie ze wskazówkami: *jak włączyć Tryb PRO?* → podlinkowanie do pytania “Jak włączyć Tryb PRO”

Czy można korzystać z BitBay PRO nie mając umiejętności traderskich?

Jak najbardziej! Korzystanie z profesjonalnych narzędzi traderskich jest dodatkową możliwością, która jest dobrowolna. Oprócz nich, BitBay PRO oferuje szereg innych przydatnych opcji, które umożliwiają dostosowanie widoku giełdy do swoich potrzeb (kolorystyką, układem itd.).

Po włączeniu Trybu PRO korzystanie z giełdy BitBay będzie działało dokładnie na takich samych zasadach jak dotychczas. Oczywiście zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy w kierunku profesjonalnego tradingu, aczkolwiek nie jest to konieczne, aby móc korzystać z BitBay PRO.

Hit czy kit? Testujemy nową platformę BitBay PRO

 

Hit czy kit? Testujemy nową platformę BitBay PRO

Publiée par Comparic.pl sur Vendredi 20 juillet 2018Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj