Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

Za nami wrześniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed). W trakcie konferencji prasowej, prezes banku centralnego Jerome Powell powiedział, że kierowana przez niego instytucja może rozpocząć skalowanie zakupów aktywów (tapering) już w listopadzie i zakończyć proces do połowy 2022 roku, po tym jak urzędnicy ujawnili rosnącą skłonność do podniesienia stóp procentowych w przyszłym roku.

Fed unika zobowiązań 

Ekonomiści CIBC Research dostrzegają, iż w tekście oświadczenia po wrześniowym posiedzeniu Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) zwrócono uwagę, że ostatnia fala pandemii spowalnia postęp w kierunku pełnego ożywienia. Eksperci wskazali także, że ile jasne jest, iż członkowie komitetu sądzą, że rozpoczną tapering przed końcem roku, to nie chcieli się do tego zobowiązywać na wszelki wypadek, gdyby problemy z wirusem się pogłębiły. Zamiast tego powiedzieli, że spodziewają się, że zmniejszenie tempa zakupów aktywów może być wkrótce uzasadnione, ale tutaj jest wielkie „JEŚLI”. Perspektywa ta uwarunkowana jest więc postępem „w szerokim zakresie zgodnie z oczekiwaniami”.– Pozostaniemy więc przy poglądzie, że ogłoszenie taperingu nastąpi na następnym posiedzeniu i rozpocznie się przed końcem roku – wskazali ekonomiści CIBC.

Bank of America Global Research zwraca uwagę na trzy wnioski z wczorajszego posiedzenia Rezerwy Federalnej:

  1. Tapering zostanie ogłoszony w listopadzie i zakończony się w połowie przyszłego roku. W tym miejscu ekonomiści podobnie jak eksperci CIBC zwracają uwagę na niejasny sygnał dot. daty rozpoczęcia taperingu i stwierdzenie jedynie, że może to być wkrótce uzasadnione.

    – Jeśli więc nie dojdzie do znaczącego rozczarowania danymi o zatrudnieniu lub zakłóceń na rynku finansowym, umacnia to nasz pogląd, że Fed ogłosi i rozpocznie tapering w listopadzie – wskazali ekonomiści Bank of America.

  2. Członkowie Komitetu skłaniają się ku wyższym stopom: Komitet jest obecnie równomiernie podzielony pomiędzy pierwszą podwyżką w 2022 lub 2023 r, co podniosło medianę do 0,25%. Konsensus zakłada obecnie 3 podwyżki stóp w 2023 i 2024 roku, pozostawiając stopy na końcu horyzontu prognozy na poziomie 1,75%.

    – Jak zauważył prezes Powell, jest to nadal dość dużo poniżej długoterminowej stopy funduszy w wysokości 2,5%, co oznacza, że polityka jest nadal akomodacyjna – wskazuje BofA.

  3. Argumenty przemawiające za wyższą inflacją są coraz silniejsze ze względu na większe ograniczenia po stronie podaży: prognozy zostały nieznacznie podniesione dla inflacji bazowej. Powell zauważył, że strona podażowa jest ograniczona i stwarza wyzwania dla inflacji. Ekonomiści dostraja, że Fed stał się bardziej zaniepokojony z tego powodu.

Indeks dolara wybije nowe wierzchołki 

Ekonomiści Westpac prognozują, że indeks DXY śledzący siłę dolara amerykańskiego ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych wybije powyżej 94.00, co byłoby najwyższym poziomem od początku listopada 2020 r.

W opinii ekonomistów Westpac, plany podniesienia stóp proc. powinny w najbliższym czasie wspierać indeks dolara amerykańskiego.

– FOMC spełnił oczekiwania co do sygnału taperingu, ale głównym wnioskiem z posiedzenia jest ciągła ewolucja w myśleniu Fed na temat ścieżki podwyżek stóp. Kolejnych dwóch urzędników dołączyło do siódemki, która już wyznaczyła początek podwyżek na 2022 r., pozostawiając Fed podzielony co do perspektywy rozpoczęcia podwyżek stóp w przyszłym roku. Mediana kropek dla 2023 r. również wzrosła o kolejne 25 pb, sygnalizując trzy podwyżki w tym roku – dostrzegają eksperci.

invest

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Autor poleca również:

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje wykres | cdprojekt cena akcji | kantorowy kurs rubla | bitcoin aktualności | wirtualna polska akcje kupno | ccc notowania | akcje cdprojekt | cena akcji cyfrowy polsat |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here