Plantwear to wiodący polski producent oraz sprzedawca unikatowych produktów z drewna i kamienia. Choć spółka najbardziej znana jest z produkcji drewnianych zegarów i okularów, w jej asortymencie znaleźć można także inne ciekawe akcesoria jak np. torebki i biżuterię. Wartym podkreślenia jest, iż wszystkie akcesoria tworzone są ręcznie w Polsce.

Historia Plantwear

Firma Plantwear założona została w 2013 roku przez Wiktora Pyrzyka i Ewelinę Bury. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się importem i sprzedażą drewnianych okularów sprowadzanych z Chin, jednak z uwagi na niską jakość wykonania importowanych produktów oraz brak możliwości szybkiego opracowywania nowych modeli/linii produktowych zdecydowano się zmienić profil działalności Spółki i skoncentrować się na projektowaniu i produkcji wyrobów drewnianych we własnym zakresie.Aktualnie Spółka posiada własny, liczący 900 m2, zakład produkcyjny, który znajduje się w Radzyniu Podlaskim oraz dział projektowy i marketingowy, którego siedziba mieści się w Krakowie.

Przedsiębiorstwo zatrudnia lokalnych rzemieślników i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Pozwala ono jednak również młodym ludziom na rozpoczęcie i kontynuowanie przygody z branżą produkcyjną oraz stolarską. Pod koniec 2014 roku w pracowni w Radzyniu Podlaskim zatrudnione były 4 osoby, natomiast obecnie przy produkcji pracuje ich ponad 50.

W 2019 przedsiębiorstwo przekształciło się z Jednoosobowej Działalności Gospodarczej w spółkę akcyjną, która początkiem 2020 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

Dalsza część artykułu pod filmem
Misja Plantwear

Celem marki Plantwear jest tworzenie unikatowych produktów z materiałów i komponentów najwyższej jakości, pochodzących z różnych zakątków świata. Dzięki temu, produkty tej polskiej firmy z dumą noszą klienci nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich, Azji czy USA.

Spółka tworzy ponadto wokół swojej marki także niezwykle zaangażowaną społeczność. Jest to możliwe m.in. dzięki ekologicznej filozofii, która zakłada, posadzenie większej liczby drzew, niż wykorzystuje w produkcji.

Przedsiębiorstwo jest między innymi pomysłodawcą akcji #PLANTWEARTREES. Za każde zdjęcie z plecioną bransoletką marki Plantwear zamieszczone w serwisie Instagram z hashtagami: #plantwear i #plantweartrees sadzi ona bowiem jedno drzewo w Polsce. Do tej pory przedsiębiorstwu udało się posadzić w ten sposób ponad 2500 drzew.

Produkty Plantwear

Powstanie całkowicie nowego produktu jest praco- i czasochłonne. Według wyliczeń spółki zajmuje ono średnio około 1-2 miesiące projektowania oraz od 1 do 3 miesięcy prototypowania go.

Nad stworzeniem każdego zegarka pracuje około 15-17 osób na różnych stanowiskach. Proces jest złożony i wieloetapowy. Obejmuje m.in. formatowanie i wstępne szlifowanie surowych desek, obróbkę i nadanie kształtu frezarkami, szlifowanie ręczne, polerowanie, woskowanie oraz montaż.

Pomysły na całkowicie nowe produkty czy inne modele już istniejących akcesoriów pochodzą nie tylko od projektantów i właścicieli – często są wybierane z sugestii i propozycji fanów marki.

Wszystkie zegarki testowane są przynajmniej przez 24 godziny po złożeniu, aby mieć pewność, że sprawnie działają. Okulary przechodzą z kolei odpowiednie próby uderzeniowe. Jest to wymóg stawiany na rynku amerykańskim, który wprowadzony został dla wszystkich produktów firmy. Dzięki temu może ona oferować zegarki i okulary wysokiej jakości.

Fakt ten sprawia, że zwroty ze względu na wady stanowią mniej niż 2% sprzedawanych produktów.

Oprócz zegarków i okularów, w asortymencie marki znaleźć można także m.in. ręcznie tworzoną biżuterię dla wymagających: bransoletki, naszyjniki i kolczyki z drewna, które łączą w sobie zarówno najnowsze trendy w designie, jak i znaną i cenioną na całym świecie jakość Plantwear.

Portfolio producenta uzupełniają także drewniane torebki i liczne akcesoria, w tym m.in. spinki do mankietów, przypinki, mankietówki, breloki, portfele czy drewniane notesy i planery – połączenie kalendarza, organizera i notatnika.

Firma produkuje także różnorodne produkty do wykończenia wnętrz, takie jak panele ścienne, systemy magnetyczne, zegary ścienne czy akcesoria kuchenne.

Głównym materiałem używanym w produkcji jest oczywiście naturalne drewno o różnym kolorze czy usłojeniu. W ofercie można znaleźć akcesoria wykonane z klonu, dębu czy orzecha, ale też z bardziej egzotycznych gatunków: padouka, hebanu, palisandru i wenge. Każdy wyrób drewniany jest unikalny – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, gdyż nie ma dwóch identycznych kawałków drewna.

Oprócz drewna, Plantwear korzysta też z naturalnego kamienia, żywicy, nylonu pochodzącego z recyklingu czy washpapy.

Cechą charakterystyczną marki jest także to, że niemal wszystkie jej produkty można z łatwością personalizować poprzez umieszczenie na nich dowolnego graweru. Możliwe jest również dodanie własnego tekstu na drewniane pudełka z bransoletkami i naszyjnikami, dzięki czemu produkty idealnie sprawują się jako prezent.

Plantwear – plany na przyszłość

Plantwear ma ambitne plany na przyszłość, które obejmują dalszy rozwój i ekspansję na nowe rynki. Firma zamierza kontynuować rozwijanie swojej oferty o nowe produkty zrównoważonej mody i akcesoriów, poszerzając tym samym swoją obecność na arenie międzynarodowej.

To potwierdzenie dojrzałości firmy oraz jej zdolności do spełniania wyższych standardów i wymagań inwestorów.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.