Naga Markets
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.

Sytuacja związana z planowanym przejęciem FTX przez giełdę Binance nabiera tempa i jest pełna niespodziewanych zwrotów. Jak donosi portal Coindesk, jeszcze zanim minął pierwszy dzień procedury due dilligence dotyczącej sytuacji FTX, osoba zaznajomiona ze sprawą twierdzi, iż Binance skłania się w kierunku odrzucenia transakcji przejęcia giełdy FTX.

Komunikat CZ do pracowników Binance

Jednak wcześniej CEO największej pod względem obrotów giełdy kryptowalut zamieścił na Twitterze komunikat, który przekazał wcześniej swoim  pracownikom. CZ stwierdził, że planowane przejęcie „nie jest dla nas zwycięstwem.”Po pierwsze, nie zaplanowaliśmy tego ani niczego, co jest z tym związane. SBF zadzwonił do mnie mniej niż 24 godziny temu. A przed tym miałem bardzo małą wiedzę na temat wewnętrznego stanu spraw w FTX. […] Byłem bardzo zdziwiony, gdy chciał ze mną rozmawiać. Moją pierwszą reakcją było, że chce przeprowadzić jakąś transakcję OTC … a tu mamy to.” Stwierdza również, iż „zaufanie użytkowników zostało mocno nadszarpnięte.”

Biorąc pod uwagę, że wciąż trwa proces due dilligence, CZ w swoim komunikacie wzywa pracowników do tego, by nie handlować tokenami FTT oraz informuje, iż nakazał swojemu zespołowi zaprzestać ich sprzedaży, by zachować wysokie standardy. Prosi także o wstrzymanie się od publicznych komentarzy  jeśli nie jest się bezpośrednio zaangażowanym w rozmowy.

Upadek FTX nie jest dobry dla nikogo w branży. Nie postrzegajcie tego jako „zwycięstwo dla nas.” Podkreśla także, że regulatorzy będą baczniej przyglądać się giełdom i trudniej będzie uzyskać licencje. Stwierdza także, iż jest otwarty na tego typu dociekliwe badania i podkreśla iż „musimy trzymać się wyższych standardów niż nawet te obowiązujące w bankach.

Kryzys związany z FXT dotyka inne giełdy

W ciągu ostatniej doby na Twitterze pojawiło się wiele wpisów użytkowników, którzy skarżyli się na działanie giełd kryptowalut Coinbase oraz Kraken. Według doniesień klientów, platformy nie działały jak powinny lub pojawiały się sporadyczne trudności z opóźnieniami transakcji. Powyższe jest prawdopodobnie spowodowane ostatnimi zawirowaniami na rynku. oraz niepotwierdzonymi pogłoskami o wstrzymanych wypłatach.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Stopy procentowe bez zmian! Zamieszanie na rynku krypto
Następny artykułBlok po 22 – 9 listopada 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego specjalizujący się w przekładzie tekstów finansowych i prawnych. Od 2013 pasjonat rynków finansowych, głównie forex, indeksów i surowców, a od 2016 kryptowalut. W swoim handlu stosuje techniki oparte na falach Eliota, wolumenie oraz liczbach Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here