Naga Markets

Bitcoin spadł od listopadowych szczytów o przeszło 50 tysięcy dolarów. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że 21 września za BTC zapłącić trzeba było “jedynie” nieco ponad 18 tysięcy dolarów. Mimo, iż wiele osób uważa, że deprecjacją ta świadczy, że Bitcoina jest “martwy”, popularny analityk PlanB dokonał trzeciego zakupu BTC do swojego portfela.

Nieśmiertelny Bitcoin

Ze względu na znaczną deprecjację ceny Bitcoina w porównaniu z jego rekordem wszech czasów na poziomie 69 tysięcy dolarów z listopada 2021 r., wiele osób ogłosiło bitcoina martwym.

Warto zauważyć, że BTC został ogłoszony “martwym” już ponad 450 razy w ciągu swojego istnienia. Pomimo poprzednich załamań cenowych, negatywnego tonu ze strony prominentnych osób oraz niszczącego otoczenia makro, zawsze udawało mu się przezwyciężyć problemy i obecnie jest aktywem o kapitalizacji rynkowej wynoszącej ponad 360 miliardów dolarów.

Liczba ta może nie jest tak imponująca jak w listopadzie 2021 roku, kiedy to szacowana wartość BTC stała na poziomie ponad 1 biliona dolarów, ale nadal jest to więcej niż kapitalizacja rynkowa wiodących korporacji, takich jak m.in. Meta (wcześniej znana jako Facebook).

 

PlanB zwiększa ekspozycję na BTC

Twórca bitcoinowego modelu Stock-to-Flow (S2F) PlanB uważa, że najstarsza z walut wirtualnych ma przed sobą świetlaną przyszłość. Z tego właśnie powodu dokonał on niedawno trzeciej inwestycji w BTC. W momencie jego zakupu Bitcoin oscylował w okolicach 20 tysięcy dolarów.

PlanB ujawnił ponadto oś czasu swoich zakupów na przestrzeni lat. Wynika z niej, że każda z jego inwestycji kryptowalutowych miała miejsce w czasie, gdy na rynku panował pesymizm.

Po raz pierwszy zainwestował on w kryptowaluty w 2015 roku, kiedy wiodące cyfrowe aktywo było notowane po około 400 dolarów. Trzy lata później kupił więcej, gdy BTC stał na poziomie około 4000 dolarów. Jego trzecia inwestycja miała miejsce całkiem niedawno, gdy moneta była warta 20 000 dolarów.

Bossa

Co ciekawe, PlanB zauważył, że wyszukiwań hasła “Bitcoin is dead” w Google była na bardzo wysokim poziomie za każdym razem, gdy dokonywał zakupu.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułQuo vadis Web3 – Na czym polega rewolucja Web3?
Następny artykułMLP Group S.A. z kolejnym zamówieniem. Firma Hart Logistics zwiększa swoje zapotrzebowanie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.