Naga MarketsPlanB, twórca popularnego modelu dot. prognozowania ceny bitcoina (BTC), który twierdzi, że kurs kryptowaluty wyniesie aż 288 000 USD do 2024 r., widzi też mroczne aspekty sukcesu cyfrowej monety.

  • PlanB uważa, że BTC może pokonać nawet dolara, ale będzie to oznaczało, że świat czekają mroczne czasy.
  • Twierdzi, że należy liczyć się nawet w wybuchem wojny.

PlanB: w oczekiwaniu na wojnę

Wypowiadając się o BTC w czasie popularnego podcastu Stephana Livera 5 maja, PlanB ostrzegł przed tym, co może nas czekać w przyszłości. Uważa, że BTC zapewne zdrożeje, ale w tle będzie działy się “paskudne” rzeczy.

Ukryję się, jeśli [mój] model okaże się skuteczny, ponieważ jeśli tak się stanie, nie czeka nas ciekawa przyszłość [świata] – powiedział. – To będzie paskudne, może [wybuchnąć] wojna – niektórzy ludzie mają bitcoiny, niektórzy ludzie nie mają bitcoinów, (…) dolar amerykański straci swój status waluty rezerwowej, będzie geopolityczny, będzie wojskowy [konflikt] – dodał.

Halving doprowadzi do nowej bańki

Może jednak nie będzie tak źle, zaś do tego, by BTC zdrożało, nie będziemy potrzebowali III wojny światowej (pomińmy tu teorię, które mówią, że ta już trwa).

 

Za parę dni ma mieć miejsce trzeci halving w historii BTC. Z reguły prowadziło nas to do nowej bańki na kryptowalutach i dziś nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy mieli takowej się nie doczekać i zobaczyć na wykresie może nawet wspomniane 288 000 USD za 1 BTC. Może wizja PlanuB stanie się rzeczywistością.

Zaważmy, że w tle dzieje się wiele złego, ale właśnie kryptowaluty mogą uchronić nas przed złymi skutkami polityk banków centralnych – niemal szalonym dodrukiem.

Jak zaś BTC zachowałoby się w momencie wybuchu globalnej wojny? Prawdę powiedziawszy nie jest to takie pewne. Obyśmy jednak, jak sugeruje PlanB, nie musieli się o tym przekonywać…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. W państwie, które bierze udział w wojnie, inflacja na walucie strzela w kosmos. Zwłaszcza, gdy pojawiają się zniszczenia wojenne. W tym wypadku Bitcoin byłby bezpieczną przystanią dla oszczędności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here