Naga Markets
bitcoin
Źródło: unplash.com/@executium

Twórca modeli S2F oraz S2FX PlanB oznajmił wczoraj, że jego prognoza dotycząca poziomu, jaki może zrealizować bitcoin w listopadzie br., nie sprawdziła się. Analityk ten zakładał, że najstarsza kryptowaluta dotrze do okolic 98 tys. USD w miesiącu poprzedzającym grudzień. Inwestor ten stwierdził jednak, iż mimo nietrafienia w cel, da modelowi Floor jeszcze jedną szansę. Ponadto wciąż uważa on, że 6-cyfrowy wynik  w dolarach amerykańskich jest dla kursu BTC możliwy do zrealizowania. 

PlanB chybił z prognozą dla bitcoina

Jeden z najbardziej znanych analityków w społeczności kryptowalutowej przyznał się wczoraj do pierwszej wpadki jednego z modeli, które miały wyznaczyć potencjalną cenę bitcoina. W czerwcu br. PlanB przedstawił prognozy ‘’najgorszego scenariusza’’ na 5 miesięcy od sierpnia. Podczas gdy 3 pierwsze się sprawdziły, w przypadku czwartej BTC nie zdołał dotrzeć do oczekiwanego poziomu.Twórca S2F oraz S2FX zakładał, że w listopadzie br. najstarsza kryptowaluta może kosztować 98 tys. USD, w grudniu zaś 135 tys. USD. Po osiągnięciu wyznaczonych celów w sierpniu, wrześniu i październiku, model Floor spudłował.

PlanB przyznał, iż żaden wyznacznik może nie być idealny, jednak ów zboczył z zakładanego kursu po raz pierwszy od 10 lat. Analityk ten nie odrzucił go po tej jednej porażce, twierdząc, że da mu jeszcze  miesiąc. 

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Inwestor, za którym podąża ponad 1,6 mln osób na Twitterze, podkreślił, aby nie mylić modelu Floor (który opiera się na aspektach technicznych tj. m.in. 200-dniowa średnia krocząca) z S2F (uwzględniającym ilość istniejących rezerw BTC i rocznej podaży), ponieważ ten drugi pozostaje bez zmian na drodze do 100 tys. USD za jednego bitcoina. 

Z kolei jeszcze bardziej rozbudowany model – S2FX (uwzględniający różne fazy rozwoju BTC) zakłada, iż za tę kryptowalutę trzeba będzie zapłacić 288 tys. USD do 2024 r. 

BTC zamknął listopad poniżej 60 tys. USD

Najstarsza kryptowaluta odnotowała w ubiegłym miesiącu nowy rekord cenowy powyżej 68,7 tys. USD za monetę. Od tamtej pory jej wartość spadła o około 17%. Obecnie bitcoin handluje w okolicach 56,8 tys. USD. 

Wielu członków społeczności kryptowalutowej uważa, że poziom 69 tys. USD za BTC nie był szczytem w tym cyklu hossy. Zgodnie z wynikiem ankiety, którą przeprowadził PlanB wśród swoich obserwatorów, aż 78,8% z ponad 200 tys. respondentów spodziewa się wzrostów powyżej tej linii, przed nadejściem bessy. 

Mimo licznych nadziei na dalszy rajd, wskaźnik lęku i chciwości dla rynku BTC od alternative.me pokazuje nam, że inwestorzy wykazują obecnie strach i niepokój. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here