Naga MarketsPlanB: Bitcoiny (BTC) sprzedam dopiero powyżej poziomu 1 mln dol.Analityk kryptowalutowy znany z pionierskiego wykorzystania modelu stock-to-flow (S2F) w przewidywaniu trajektorii przyszłych cen bitcoina ujawnił, że jest skłonny rozstać się ze swoim BTC przy określonym poziomie cenowym. Dla PlanB docelową ceną jest co najmniej jeden milion dolarów.

PlanB sprzeda bitcoina, gdy ten pokona barierę 1 mln dol.

– Widzę moją inwestycję w bitcoina jako opcję kupna (call). Będę albo jeździł na nim do zera, albo do ponad miliona dolarów odpowiednio wymiarując moją (początkową) pozycję. Jestem mniej zainteresowany przedziałem 100-288 tys. dol., ale bardziej skupiam się na halvingu w 2024 i dalszymi wydarzeniami. Nie przejmuję się zmiennością, asymetryczny zwrot jest kluczowy (0 vs 1 mln)  – komentował na Twitterze popularny analityk, którego obserwuje ponad 500 tysięcy osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy analityk kryptowalutowy wcześniej przewidywał, że Bitcoin dotrze do poziomu 100 tys. dol. w oparciu o model stock-to-flow i 288 tys. dol. w oparciu o model stock-to-flow cross asset (S2FX), jego uwaga skupia się teraz na zakładzie, że potencjał wzrostowy BTC jest większy niż ryzyko spadkowe.

PlanB wyjaśnia również, że wyprzedaż bitcoina obserwowana w zeszłym tygodniu, która wywołała ogromne straty na miarę dziesiątek miliardów dolarów była efektem paniki wśród „słabych rąk”

Więc co się stało w maju? Słabe ręce sprzedały około 1 miliona BTC po 30-35 tys. dol., które kupiono w kwietniu po 55-60 tys. dol.: oszałamiająca strata około 20 miliardów dolarów. Dobra wiadomość: te 1 mln BTC trafiło teraz do silnych rąk. Dla początkujących ta zmienność może być zbyt duża. Wszyscy znamy typ ludzi, którzy sprzedali w maju. Rozejrzyj się wokół siebie. To są zawsze ci sami ludzie – dodawał PlanB udostępniając poniższy wykres:

invest
Wykres pokazuje na jakim poziomie cenowym sprzedawano lub kupowano wszystkie z 18,7 mln BTC. Źródło: Twitter

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

PlanB nie przejmuje się korekta, BTC/USD nadal zmierza w kierunku 100 tys. dol.

Model stock-to-flow (S2F) pozostaje niezrażony ostatnimi wyprzedażami na rynku kryptowalut. W dalszym ciągu PlanB uważa, że cena bitcoina może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy dolarów przed ponowną bessą.

– Żeby było jasne: nie sądzę, że 60 tys. USD było szczytem, daleko mi do tego, ponieważ nie widzę tego rodzaju transakcji, które normalnie mają miejsce po osiągnięciu ATH (czerwone kropki). W rzeczywistości, myślę, że jesteśmy tylko kilka miesięcy poza rynkiem niedźwiedzia (niebieskie kropki). I tak, ten widok on-chain pasuje do S2F(X) – wskazał.

Na początku maja informował natomiast, że bitcoin tworzy „idealny układ” do testu sześciocyfrowych wartości. PlanB dodaje, że obecna hossa wygląda mniej jak cykl z 2017 roku, a bardziej jak ten z 2013 roku, który przynosił znacznie bardziej paraboliczny rajd.

– Nic nie pnie się w górę wzdłuż prostej linii. Bitcoin rósł od 6 miesięcy, aż do teraz. Wygląda to jak dołek w połowie rynku byka, który widzieliśmy również w 2013 i 2017 roku – komentuje na Twitterze analityk PlanB.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro dolar | dax | komentarz do giełdy | wykres btc | axi trader | dyskusja na temat kursu btc | Dolar nowozelandzki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here