Naga Markets

Bitcoin (BTC) znacznie stracił na wartości w ciągu ostatnich kilku dni. Cena największej kryptowaluty spadła od piątku 17% osiągając w sobotę minimum w okolicach 34 000 USD. Obecnie notowania BTC/USD nieznacznie odbijają oscylując pod poziomem 36 000 USD. Jednak ostatnia przecenia nie stanowi powodu do paniki uważa PlanB, pseudonimowego twórcy modelu stock-to-flow (S2F). Wezwał nawet uczestników rynku do akceptacji zwiększonej zmienności, ponieważ w dłuższej perspektywie bitcoin i tak okaże się opłacalną inwestycją.

PlanB zapewnia, że ​​rynek bitcoina (BTC) prędzej czy później odbije

W swoim ostatnim tweecie twórca modelu bitcoina S2F powtórzył swoją byczą postawę wobec BTC i swoje zaufanie do modelu S2F. PlanB wezwał uczestników rynku, aby trzymali się długoterminowej wizji bitcoina i zignorowali obecny, krótkoterminowy spadek.PlanB przypomniał, że kupił swojego pierwszego bitcoina w 2016 roku za 400 USD. W 2019 roku opublikował model S2F, kiedy btcoin był na poziomie 4000 USD. Od tego czasu model S2F śledził wyniki rynkowe BTC z dokładnością do 2 przedziałów odchylenia standardowego, nawet do tej pory, gdy cena spadła poniżej 40 000 USD. Jego zdaniem z tych historycznych wyników cenowych wynika, że nieuniknione jest, iż cena bitcoina doda kolejne zero w ciągu najbliższych kilku lat.

Bitcoin S2F

Niektórzy martwią się obecnym spadkiem, ale jestem całkiem pewien, że bitcoin doda kolejne zero za kilka lat – podkreślił.

To bycze stanowisko jest tylko jego ostatnim przypomnieniem dla uczestników rynku, aby trzymali swoje bitcoiny, ponieważ niedźwiedzi trend wkrótce się odwróci. W innym tweecie stwierdził, że odbicie będzie epickie, gdy byki BTC odzyskają kontrolę.

Bitcoin: istnieją obawy, że rynek BTC może się dalej załamać

Słabe wyniki rynkowe bitcoina były przyczyną wielu obaw na rynku kryptowalut w ostatnich tygodniach. Dane dotyczące indeksu strachu i chciwości stawiają nastroje na rynku BTC w strefie „ekstremalnego strachu”. Jednym z powodów jest to, że obecna cena bitcoina wynosząca 35 800 USD była ostatnio widziana w lipcu zeszłego roku, kiedy rynek walczył o wyjście z krachu na rynku kryptowalut, który rozpoczął się w maju.

Likwidacje pozycji na rynku kontraktów terminowym również były niebotycznie wysokie. Rynek wirtualnych walut odnotował likwidacje pozycji o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ciągu kilku dni.

Słabe zachowanie rynku jest tłem dla wielu negatywnych nastrojów. Według Cryptowhale cena bitcoina już nigdy nie osiągnie swojego obecnego najwyższego poziomu 69 000 USD i spadnie poniżej 10 000 USD w 2022 roku. Pogląd ten podziela znany sceptyk BTC Peter Schiff.

XTB

Niezależnie od tego, PlanB nie jest jedynym bykiem bitcoina, który zachęca inwestorów do utrzymania równowagi w tych trudniejszych czasach. W ankiecie przeprowadzonej przez holenderskiego analityka na Twitterze większość (48%) uczestników ujawniła, że ​​kolejnym pozytywnym katalizatorem dla bitcoina będzie zatwierdzenie przez SEC spotowego ETF na bitcoina.

Tymczasem popularny analityk sieciowy, Will Clemente, stwierdził, że jego zdaniem rynek prawdopodobnie odwróci trend spadkowy po wiadomościach o kolejnym kraju akceptującym BTC po Salwadorze lub zmianie przez FED swojego obecnego, wyjątkowo jastrzębiego stanowiska.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw azoty | orlen akcje opinie | ciech akcje prognozy | kurs złoty | kontrakty cfd | pzu akcje | korona szwedzka kurs |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here