Naga MarketsJoe Biden

Prezydent Joe Biden dopiął swego i już w minionym tygodniu podpisał ustawę wprowadzająca w życie zaproponowany przez niego plan pomocowy wart 1,9 biliona dolarów. Środki te w znacznej części przekazane zostaną bezpośrednio Amerykanom, co w naturalny sposób rodziło pytania, czy podobnie jak ubiegłoroczny pakiet pomocowy, również przyczyni się do wzrostu notowań amerykańskiego indeksu S&P 500. Według najnowszej ankiety, amerykanie mogą przeznaczyć na cele inwestycyjne aż 40 miliardów dolarów pochodzących z tzw. Planu Bidena.

  • Joe Biden podpisał ustawę wprowadzającą w życie tzw. Plan Bidena
  • Amerykanie zamierzają sporą część wsparcia zainwestować w BTC i akcje
  • Wzrost popytu może przyczynić się do hossy na rynkach kryptowalut i akcji

Biden rozdaje wsparcie, którego Amerykanie nie potrzebują? 

Zgodnie z opublikowanymi na stronie Mizuho Securities wynikami ankiety przeprowadzonej wśród 235 Amerykanów, którzy spodziewają się otrzymać czeki z zaproponowanego przez Joe Bidena pakietu pomocowego, aż dwóch na pięciu planuje zainwestować przynajmniej część wpływów w Bitcoina i akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z wyliczeń wynika, że nawet 10 proc. całkowitych kwoty brutto, czyli około 40 miliardów dolarów z 380 miliardów dolarów w bezpośrednich czekach, może zostać przeznaczone na zakup najpopularniejszych na świecie aktywów cyfrowych i akcji.

Jest to zgodne z wynikami innych ankiet oraz z narracją, która towarzyszyła wzrostowi aktywności inwestorów indywidualnych w trakcie pandemii COVID-19. Analitycy i ekonomiści spekulowali, że nuda wywołana lockdowanem w połączeniu z wcześniejszymi pakietami stymulacyjnymi i brakiem zajęć, na które można by je wydać, spowodowała gwałtowny wzrost liczby otwieranych rachunków maklerskich, a także zainteresowanie tak zwanymi akcjami meme, takimi jak GameStop Corp. i AMC Entertainment Holdings Inc.

Jeśli chodzi o obecną rundę wsparcia, ankieta Deutsche Bank przeprowadzona pod koniec zeszłego miesiąca również wykazała, że inwestorzy są gotowi wykorzystać te pieniądze do handlu. W rzeczywistości dane te były jeszcze bardziej optymistycznie niż najnowszy sondaż Mizuho Securities, gdyż wskazywały, że aż 170 miliardów dolarów z szacowanej wówczas kwoty 465 miliardów dolarów w płatnościach bezpośrednich może zostać przekazane na rynek.

Wnikając głębiej, ankieta Mizuho wykazała, że około 20 proc. odbiorców czeków oczekuje, że przeznaczy aż 20 proc. otrzymanych środków na BTC i/lub akcje, podczas gdy 13 proc. zakłada, że przeznaczy na ten cel od 20 proc. do 80 proc. 2 proc. wskazuje natomiast, że włoży w rynek 80 proc. lub więcej.

Bitcoin bardziej popularny niż akcje

– Bitcoin jest preferowanym wyborem inwestycyjnym wśród odbiorców czeków. Obejmuje ponad 60 proc. środków, co może implikować 25 miliardów dolarów poznaczonych z rządowego wsparcia na zakup BTC – napisali analitycy Mizuho Dan Dolev i Ryan Coyne, w poniedziałkowej nocie dodając, że stanowi to 2-3 proc. obecnej kapitalizacji rynkowej Bitcoina wynoszącej 1,1 biliona dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 | notowania giełdowe pgnig | zł kurs | notowania nasdaq 100 | bitcoin spekulacje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) testuje okolice wsparcia przy 1,38
Następny artykułPre-Market: DAX nadal może stuknąć R2 – podobnie jak NQ
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here