Naga MarketsPKP Cargo znowu na wsparciu przy 17,70 zł Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,54%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 18,28 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,73% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,38 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 150%.

Szykuje się kolejne odbicie?

Notowania kolejowej spółki neutralnie kończą miesiąc wrzesień. W pierwszej połowie miesiąca mieliśmy solidne odbicie, jednak druga jego część przyniosła oddanie całego wypracowanego wzrostu. Kurs kolejny raz znalazł się w strefie wsparcia przy 17,70 zł. Obecnie możliwe, że po okresie 12% przeceny, popyt dostanie swoją szansę. Na razie mamy tylko wyhamowanie spadku i dość nieśmiała próbę zainicjowania odbicia.pkp cargo 29.09.2021
Notowania PKP Cargo 29.09.2021

Współpraca z Grupą Azoty

PKP Cargo, Grupa Azoty i Pesa Bydgoszcz podpisały porozumienie o współpracy na rzecz wdrożenia technologii wodorowych w transporcie szynowym, podały spółki. Zamierzają wspólne realizować między innymi projekty badawczo-rozwojowe zmierzające do opracowania optymalnych sposobów wykorzystania wodoru do napędów pojazdów szynowych oraz metod transportu wodoru i tankowania pojazdów kolejowych.

„PKP Cargo chce nie tylko wykorzystywać pojazdy napędzane wodorem, ale także oferować usługi związane jego transportem, magazynowaniem czy tankowaniem. Jesteśmy przekonani, że ten obszar rynku będzie się bardzo szybko rozwijał i chcemy być na to przygotowani. Co dla nas równie ważne chcemy przyczynić się do wypracowania najlepszych rozwiązań w tym obszarze w oparciu o polską myśl techniczną” – powiedział prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here