Naga MarketsPKP Cargo ze stratą za I kwartał. Wyniki omawiają analitycy DM SantanderGrupa PKP Cargo w pierwszym kwartale 2021 roku miała 71,3 mln zł straty netto wobec 114,4 mln zł straty netto rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 16 proc. rdr do 104,4 mln zł – podała spółka w raporcie kwartalnym. Wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami. DM Santander opublikował krótki komentarz do pokazanych wyników. Szczegóły poniżej.

Podtrzymana wycena przy 19,40 zł

“Naszym zdaniem ani pełne dane finansowe za I kwartał 21 r., ani telekonferencja z inwestorami nie rzucają nowego światła na perspektywy i sytuację finansową spółki. Na ten moment trzymamy się scenariusza bazowego zakładającego odbicie wolumenu PKP Cargo w tym roku (potencjalnie do poziomu statystyk operacyjnych z 2019 roku). Stawki przewozowe powinny pozostać pod presją po rolowaniu, w niesprzyjającym otoczeniu, kontraktów w 2020 r. W efekcie spodziewamy się dalszej presji na marże operacyjne, implikującej ograniczoną możliwości redukcji zadłużenia w krótkim okresie z powodu utrzymujących się wysokich wydatków inwestycyjnych. Gdyby odbudowa popytu okazała się szybsza, mogą zmaterializować się pewne ryzyka wzrostowe dla naszego scenariusza (zakładając dalsze ścisłe zarządzanie kosztami) już w 2021P roku” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Santander DM podtrzymuje zarazem swoją ostatnią rekomendację “trzymaj” i cenę docelową na poziomie 19,40 zł. Notowania spółki wprawdzie rosną, jednak dynamika zwyżki w ostatnich miesiącach jest dość słaba. Wydaje się, że obecnie najgorszym scenariuszem mogłoby być zejście na kluczowe wsparcie przy 17 zł, co i tak nie zanegowałoby jeszcze szczerszej struktury wzrostowej.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | brokerzy forex polska | cena złotego | ropa prognozy | akcje kruk | akcje amrest | merkator akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here