Naga Marketspkp cargo logoMniej więcej w połowie ubiegłego roku notowaniom PKP Cargo udało się złapać wiatr w żagle i zerwać z sekwencją spadkową, która zaprowadziła je poniżej poziomu 30 PLN, czyli o ponad 60 PLN niżej niż wynosiły maksima z 2014 roku. Niemniej jednak obecnie strona podażowa zmaga się z silnym oporem, który może zaowocować korektą ostatnich wzrostów.


Ceny akcji PKP Cargo znalazły się przy poziomie 53 PLN, który jest kluczowy z punktu widzenia formacji trójkąta zwyżkującego. Pierwszy atak strony popytowej na tę strefę zakończył się niepowodzeniem. Warto zauważyć, że mamy do czynienia z formacją spadającej gwiazdy, co sprzyjałoby wystąpieniu korekty ostatnich wzrostów. Ten sygnał musiałby być potwierdzony przez świece podażowe, a wczorajsza zamknęła się powyżej poziomu sprzed weekendu. Jeśli jednak zobaczymy spadki, to najbliższym wsparciem powinna być linia trendu wzrostowego, która jest bardzo dobrze dopasowana do 50-dniowej średniej kroczącej (kolor czarny). Patrząc szerzej, wciąż mamy do czynienia z dominacją byków – na początku IV kwartału utworzył się tak zwany złoty krzyż – dlatego też w dalszym ciągu scenariuszem bazowym jest kontynuacja średnioterminowej sekwencji wzrostowej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków krajowych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

gkxy3k9qn6nefty0ad5r_1484599683213_pkpcargoHaitong Bank w ubiegłym tygodniu potwierdził swoją rekomendację „kupuj” dla PKP Cargo. Warto jednak zaznaczyć, że podwyższona została cena docelową dla walorów firmy do 53,8 PLN, czyli o 9% w stosunku do poprzedniej wyceny. Bank spodziewa się, że w drugiej połowie tego roku przyspieszy segment związany z przewozem materiałów budowlanych i kruszyw. Niemniej jednak prognoza dla zysku netto za cały 2017 rok została obniżona aż o 44% do poziomu 57 mln PLN. Jednakże byłaby to i tak znacząca poprawa w stosunku do poprzednich lat. W okresie najbliższych 12 miesięcy spółka nie powinna wypłacić dywidendy, jednakże w kolejnych 2 latach spodziewane są wypłaty na poziomie odpowiednio 0,9 PLN oraz 2,3 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here