Naga MarketsPKP Cargo zbliża się do testu linii trendu wzrostowego Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,53%. Akcje taniały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 19,12 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,44 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 150%.

Blisko linii trendu

Notowania kolejowej spółki od początku marca, kiedy wyznaczony został tegoroczny szczyt, podlegają płaskiej korekcie. Nie obserwujemy gwałtownej wyprzedaży, jednak nie sposób nie zauważyć, że dynamika trendu wyraźnie osłabła. W zasadzie od marca, cena porusza się bokiem. Mimo tego, daleka droga do zakończenia trendu wzrostowego. Nawet wybicie dołem linii trendu, nie musi oznaczać jego końca.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 13.05.2021
Notowania PKP Cargo 13.05.2021

Przewozy wzrosły o 13,6% w marcu

PKP Cargo przetransportowało w Polsce 8,1 mln ton towarów w marcu 2021 r. (+13,6% r/r). W tym czasie odnotowało też wzrost zrealizowanej pracy przewozowej o 6,8% r/r do poziomu 2 mld tkm, podała spółka. “Również w relacji miesiąc do miesiąca Grupa PKP Cargo odnotowała istotny wzrost przewozów. Względem masy towarowej przewozy grupy wzrosły m/m o 21,6% Ten sam wzrost odnotowała grupa według pracy przewozowej.

W sumie w ujęciu m/m wzrosły przewozy: węgla kamiennego (+17,6%), kamienia, żwiru i wapna (+65,4%), rudy i pirytów (+64,6%), cementu (+73,7%) oraz innych artykułów chemicznych (+17,6%)” – czytamy w komunikacie. “Widzimy wysoki wzrost wolumenu ładunków masowych, co ma duże znaczenie dla takich firm, jak PKP Cargo, które w większości opierają swoją działalność na węglu, kruszywach, czy rudach metali mimo rosnących systematycznie przewozów intermodalnych. Na obecną koniunkturę wpływ ma przede wszystkim dynamika wzrostu produkcji przemysłowej” – skomentował prezes Czesław Warsewicz, cytowany w materiale.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs nasdaq | bitcoin | blik | notowania biomed lublin | cena dolara online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here