Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaPodczas czwartkowej sesji handlowej na polskim parkiecie – operator logistyczny, największy w Polsce i drugi w Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych – spółka PKP Cargo opublikowała raport za I kwartał 2019 roku. W raporcie podmiot wskazuje, że zysk netto wyniósł 53,1 mln zł, co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku o ponad 49 procent. Mimo to podczas dzisiejszej sesji spółka spada. 


Czwartkowa sesja stoi pod znakiem spadków dla spółki przewozowej – PKP Cargo, mimo, że w opublikowanym raporcie wskazuje ona na lepszy wynik od analogicznego okresu ubiegłego roku. 53,1 mln zł netto zysku oraz 258,5 mln zł EBITDA za I kwartał 2019 roku, z uwzględnieniem zysku operacyjnego na poziomie 86,9 mln zł.

Orbex

Spółka podaje również, że skonsolidowane przychody z tytułu umów z klientami kształtowały się na poziomie 1 260,9 mln zł, wobec 1 205 mln zł rok wcześniej. Jak podaje przewoźnik w raporcie: “Wzrost przychodów z tytułu umów z klientami (w tym głównie przychodów z tytułu usług przewozowych oraz spedycyjnych) wynikał z wyższych cen przewozowych, przy spadku przewozów (spadek masy towarowej o 2,8%).

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 41,7 mln zł wobec 43,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Aktualnie spółka znajduje się przy cenie 44,1 zł za akcję, docierając do dolnego ograniczenia budującego się trójkąta. W tym przypadku górne ograniczenia – do jakiego może spółka dotrzeć to poziomy 48 – 49 zł za akcje i stanowi to w chwili obecnej poziom oporowy. Dziś, mimo pozytywnego akcentu opublikowanych danych spółka delikatnie spada, jednak poziomem docelowych w chwili obecnej może okazać się właśnie opisywana strefa 48/49 zł. Dopiero wybicie ostatniego widocznego na poniższym wykresie dołka będzie oznaczać negację scenariusza wzrostowego a celem wówczas będzie poziom 40 zł za akcje.

wykres PKP CARGO D1 23.05.2019
PKP CARGO D1 23.05.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here