Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,44%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 12,84 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,90 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki doznał przeceny o około 60%.


Z mocniejszą korektą

W połowie marca doszło do długo wyczekiwanego odbicia na wykresie spółki. Kolejne tygodnie wypadły mniej okazale jednak w bieżącym tygodniu cena znowu zaczęła rosnąć. Wydaje się, że stan wyprzedania był na tyle wysoki, że przy lepszych nastrojach na szerokim rynku, w końcu także PKP zaczęło zyskiwać. Spółka co rusz wyznaczała nowe, historyczne minima i rynek dyskontował spowolnienie w branży przewozów. Teraz także nie jest dobrze, gdyż koronawirus zniweczył prognozy nadchodzącej poprawy. Wydaje się zatem, że sytuacja spółki nadal może być trudna, mimo że techniczne obicia powinny się pojawiać przy tak wielkiej skali wyprzedania. Testem siły kupujących może być okres świąteczny i potencjalne ryzyko realizacji zysków z odbicia przed dłuższym weekendem.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkp cargo 8.04.2020
Notowania PKP Cargo 7.04.2020

Nadal słabo w branży przewozów

Grupa PKP Cargo przewiozła w Polsce 7,2 mln ton towarów w lutym 2020 roku co oznacza wzrost o 4,3% w porównaniu ze styczniem, przy pracy przewozowej wynoszącej 1,8 mld tkm (+6,9% m/m). Gorzej wypadają jednak wyniki od początku roku. W okresie styczeń-luty 2020 roku koleją w Polsce przetransportowano łącznie 34,8 mln ton ładunków (-8,9% r/r), a praca przewozowa wykonana przez kolej była równa 7,8 mld tkm (-12,2%). Nieprzerwanie od grudnia 2018 roku rynek kolejowych przewozów towarowych w Polsce kurczy się w ujęciu rok do roku, co zdaniem spółki jest głównym powodem pogarszających się wyników firmy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here