Naga MarketsPKP Cargo z reakcją popytową na wsparciu 13 zł Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,29%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 13,52 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 2,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 13,60 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 55%.

Powrót do listopadowego trendu

Notowania kolejowej spółki spadły tuż przed Świętami o około 15%, co można uznać za wartość korekcyjną. Podobnej wielkości spadki miały tu miejsce pod koniec listopada. W ostatnich dniach cena zareagowała przy wsparciu okolic 13 zł, skąd wyprowadzane jest kolejne odbicie. Wydaje się więc, że nadal jesteśmy w fazie trendu rozpoczętego w listopadzie, a więc można oczekiwać ataku na maksimum z połowy grudnia przy niemal 15 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 29.12.2020
Notowania PKP Cargo 29.12.2020

Ważna umowa podpisana

PKP Cargo podpisało z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi umowę dotyczącą wykorzystania zdolności przepustowej do przewozu rzeczy w rozkładzie jazdy pociągów 2020/2021 (13 grudnia 2020 r. – 11 grudnia 2021 r.) o przewidywanej wartości 499 mln zł netto (613,8 mln zł brutto), podało PKP Cargo. „Przedmiotem umowy jest udostępnienie spółce przez PKP PLK infrastruktury kolejowej w celu wykorzystania zdolności przepustowej do przewozu rzeczy w rozkładzie jazdy pociągów 2020/2021.

Umowa daje możliwość wykorzystania przez PKP Cargo zamówionych tras pociągów w rozkładzie jazdy, przy czym spółka ma prawo zrezygnować z przydzielonej trasy lub jej części (zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie sieci 2020/2021). Możliwa jest również zmiana parametrów przydzielonej trasy w wyniku zastosowania innego rodzaju pojazdu trakcyjnego, zwiększenia masy brutto pociągu (nie więcej niż o 1000 ton) lub zmniejszenia masy” – czytamy w komunikacie.

Na podstawie umowy zarządca świadczy usługi podstawowe w zakresie minimalnego dostępu do infrastruktury kolejowej, które obejmują między innymi umożliwienie korzystania z infrastruktury kolejowej zgodnie z przydzielonymi trasami pociągów, udostępnianie urządzeń sieci trakcyjnej, kierowanie i prowadzenie ruchu, w tym wykorzystywanie przez przewoźnika częstotliwości sieci radiołączności kolejowej oraz zapewnienie na żądanie spółki informacji związanych z przejazdem pociągu, podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here