Naga MarketsPKP Cargo z re-testem do poprzedniego dołka. Kontynuacja trendu spadkowego Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,46%. Akcje taniały o 0,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,92 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,90% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 9,93 zł. Trwające od początku czerwca spadki sięgają już około 30%.

Nadal trend spadkowy

Na wykresie PKP Cargo od początku czerwca trwa ruch spadkowy, który pochłonął już blisko 45% wcześniejszej wyceny. W tym okresie mieliśmy tylko nieznaczne korekty, więc trudno oczekiwać odwrotu od spadków, tym bardziej, że fundamentalnie niewiele się zmieniło. Spółkę na coraz niższe poziomy spycha także słaby sentyment na szerokim rynku. Na wykresie mamy re-test poprzedniego dołka i wydaje się, że tworzy się lokalny wierzchołek, co zwiastuje dalsze spadki.

Te artykuły również Cię zainteresują

TMS
pkp cargo 22.10.2020
Notowania PKP Cargo 22.10.2020

Wygrany przetarg

PKP Cargo wygrało przetarg na przewozy węgla kamiennego dla PGNiG Termika o szacowanej wartości zawieranych umów ok. 101,3 mln zł, podała spółka. “PKP Cargo S.A. przystąpiło do przetargu, składając ofertę w zakresie trzech części zamówienia. Oferta złożona przez spółkę została wybrana jako najkorzystniejsza i w efekcie PKP Cargo przez kolejne dwa lata będzie wozić węgiel do zakładów PGNiG Termika S.A. w łącznej ilości 4,25 mln ton” – czytamy w komunikacie.

Węgiel wożony będzie m.in. z kopalń śląskich (PGG, JSW, Węglokoks Kraj i PG Silesia) oraz z LW Bogdanka, w zwartych składach, w wagonach węglarkach budowy normalnej Ea oraz w wagonach węglarkach budowy specjalnej Fa. Przewozy węgla realizowane będą do Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i do Elektrociepłowni Pruszków, wymieniono w materiale. PKP Cargo od lat wykonuje przewozy węgla energetycznego na rzecz PGNiG Termika, która jest jednym z kluczowych klientów spółki, przypomina Cargo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here