Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,37%. Akcje taniały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,35% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,60 zł. W sumie od początku ubiegłego roku kurs spółki doznał przeceny o około 55%.


Podbicie notowań na przełomie roku

Kurs PKP Cargo nie wygląda najlepiej i to już od dłuższego czasu. Cały ubiegły rok upłynął pod dyktando podaży. Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że od początku października do połowy listopada, mieliśmy płaską korektę w formie trójkąta z zawężającymi się notowaniami. Nie wróżyła ona niczego dobrego w kontekście trendu i z czasem doszło do wybicia dołem. W drugiej połowie listopada kurs runął na południe odnotowując nowe minima. Sytuacja poprawiła się na przełomie roku, kiedy doszło do kilkunastu procentowego podbicia notowań. Co ciekawe, końcówka grudnia i początek stycznia to okres nieco wyższych obrotów. Może to sugerować np. zainicjowanie nieco trwalszej korekty. Na razie ruch ten zatrzymał się przy linii poprowadzonej po poprzednich szczytach. Tutaj może okazać się na ile strona kupujących jest silna.

pkp cargo 9.01.2020
Notowania PKP Cargo 9.01.2020

Nadal niekorzystna koniunktura

Prze kilkoma dniami spółka opublikowała komunikat, z którego wynika, że przewiozła w Polsce 8,1 mln ton towarów w listopadzie 2019 roku co oznacza spadek rok do roku o niemal 9%. Praca przewozowa spadła o około 10%. “Rynek kolejowych przewozów towarowych w Polsce pozostaje w trendzie spadkowym od grudnia 2018 roku” – czytamy w komunikacie przewoźnika. W okresie styczeń-listopad 2019 roku koleją w Polsce przetransportowano łącznie 216,6 mln ton ładunków (-5,8% r/r).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here