Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,94%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 19,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,53% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,80 zł. Była to kolejna słaba sesja w ostatnim czasie. W sumie w kwietniowego szczytu spółka traci już około 60% i nadal nie widać oznak końca trwającej wyprzedaży.


PKP na spadkowym torze

Notowania spółki w ostatnich dniach powróciły do głównego trendu spadkowego. W październiku doszło do wyhamowania spadków i pojawiła się dość płaska korekta. Teraz kurs opuszcza ją dołem, notując nowe tegoroczne, a zarazem historyczne minima. Nic więc nie wskazuje na to, aby sytuacja miała szybko ulec poprawie. Za chwilę dojdzie do testowania poziomu 20 zł, który może stanowić pewne psychologiczne wsparcie. Trudno jednak oczekiwać odbicia po tym co obserwujemy w tym roku na wykresie.

pkp cargo 4.12.2019
Notowania PKP Cargo 4.12.2019

Spadają udziały w rynku przewozów

W poniedziałek spółka poinformowała o najnowszych wynikach udziały firmy w rynku przewozów towarowych. Licząc wynik według masy, udział PKP Cargo w okresie od początku roku do końca października, spadł do poziomu 40,67%. Według pracy przewozowej udział spółki spadł w ciągu ostatnich 10 miesięcy do 44,24% rynku. Cały rynek także jednak się nieco skurczył, gdyż z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że od początku roku na polskich kolejach przewieziono 198,95 mln ton ładunków czyli około 5% mniej niż przed rokiem. Rynek staje się więc trudniejszy dla spółki, co ma odzwierciedlenie w notowaniach giełdowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here