Naga MarketsPKP Cargo z kolejnym odbiciem od 13 zł. Korekta jednak nadal trwa Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,72%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 14,34 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,70% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 55%.

13 zł kolejny raz zadziałało

Notowania kolejowej spółki odbiły w przeciągu ostatnich kilku sesji. Od dołka z ubiegłego czwartku mamy wzrost ceny o około 10%. Na razie jest to jednak zbyt mało aby zakończyć okres korekty, trwającej od połowy grudnia, mimo, że notowania wyglądają nieźle na tle szerokiego rynku. Cały czas kluczowym poziomem wsparcia jest okolica 13 zł i dopiero upadek tego poziomu może oznaczać większe kłopoty.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 3.02.2021
Notowania PKP cargo 3.02.2021

Analiza połączenia z Wielką Brytanią

PKP Cargo Connect, spółka z Grupy PKP Cargo, analizuje warunki uruchomienia kolejowo-promowego połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii, w celu znacznego ułatwienia wymiany towarów z Wyspami, podało PKP Cargo. Spółka otrzymuje także coraz więcej zleceń na obsługę celną ładunków w imporcie i eksporcie do Zjednoczonego Królestwa. “Zmiany spowodowane Brexitem powodują również zainteresowanie nowymi produktami logistycznymi.

Aktualnie PKP Cargo Connect rozważa uruchomienie połączenia kolejowo-promowego z Polski do Wielkiej Brytanii. Za wspomnianym rozwiązaniem przemawia możliwość odciążenia kierowców oraz uniknięcie opóźnień w dostawach. Nowa sytuacja, w której znaleźliśmy się w bieżącym roku, wymaga zastosowania adekwatnych rozwiązań, a PKP Cargo Connect – jako doświadczony gracz na rynku – ma możliwości wdrażania ich, współpracując z czołowymi partnerami branży logistyczno-transportowej w Polsce i Europie” – powiedział prezes Ivan Ružbacký, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here