Naga MarketsPKP Cargo z imponującym odbiciem. Celem popytu okolice 10,70 złKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 8,96%. Akcje drożały o 0,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 10,48 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 5,15% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 10,46 zł. Trwające od początku czerwca spadki sięgają już około 50%.

Mocna korekta

Ostatnie dwie sesje przyniosły imponujące odbicie na walorach kolejowej spółki. Oczywiście nadal na tle spadków trwających przez ostatnie miesiące, jest to niewiele znaczący ruch. Nie ma też na razie mowy o zmianie trendu. Odbicie przychodzi w momencie odreagowania na szerokim rynku. W pierwszej kolejności trzeba więc je traktować jako korektę. Pierwszym celem popytu powinny być okolice oporu przy 10,70 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkp cargo 4.11.2020
Notowania PKP Cargo 4.11.2020

Nowe połączenia

PKP Cargo Connect, spółka z Grupy PKP Cargo, uruchomi od 8 listopada w ramach oferty Connect Operator kolejny pociąg operatorski, obsługujący trasę Małaszewicze – Warszawa, podał przewoźnik. “Jest to kolejne połączenie operatorskie w ramach produktu Connect Operator. Będzie ono obsługiwane trzy razy w tygodniu według stałego rozkładu jazdy, a w przyszłości ta częstotliwość może zostać zwiększona.

Intermodalny skład pokona trasę Małaszewicze – Warszawa w ciągu ok. 5 godzin. Dalej ładunki intermodalne zostaną skierowane do Łodzi, Poznania, Kielc, Radomia, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Włocławka” – czytamy w komunikacie. W chwili obecnej pociągi operatorskie Connect Operator obsługują już połączenia m.in. na trasach Gdańsk – Gliwice – Piacenza oraz Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Piacenza i Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Gdańsk, przypomina PKP Cargo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here