Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,11%. Akcje taniały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 19,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,68 zł. W sumie od początku ubiegłego roku kurs spółki doznał przeceny o około 55%.


Kurs blisko zeszłorocznych minimów

Po lekkim podbiciu notowań z końca ubiegłego roku, styczeń najpierw przyniósł wyhamowanie zwyżki i chwilowy ruch boczy, a obecnie cena znowu zaczyna spadać. Spoglądając na wykres dzienny, widać że kurs zaczyna odbijać na południe od poziomu poprzedniego dołka i linii trendu z ostatnich miesięcy. Maleją więc szanse na wybicie tych elementów. Szersza perspektywa jest taka, że niemal cały ubiegły rok upłynął pod dyktando podaży. W drugiej połowie listopada kurs runął na południe odnotowując nowe minima. Sytuacja poprawiła się na przełomie roku, kiedy doszło do kilkunastu procentowego podbicia notowań. Obecnie wszystko zaczyna coraz bardziej wskazywać na kontynuację trendu spadkowego i test w najbliższym okresie minimów z końca ubiegłego roku.

pkp cargo 24.01.2020
Notowania PKP Cargo 24.01.2020

Spore zamówienia PKP Cargo

Prze kilkoma dniami spółka poinformowała, że spodziewa się, że jeszcze w tym roku odbierze zgodnie z harmonogramem kolejnych 400 platform do przewozów intermodalnych, w ramach zamówienia na 936 tego typu wagonów. Spółka zamierza również wkrótce ogłosić przetarg na zakup 5 lokomotyw wielosystemowych. Do tej pory PKP Cargo otrzymało od producenta – Tatravagonka Poprad – 50 platform w grudniu 2019 r. Na ten rok przewidziano dostawę 400 pojazdów, a na lata 2021-2022 pozostałych 486. Wartość projektu to 366,8 mln zł, a dofinansowania z UE – 183,43 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here