Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaPKP Cargo Connect podjęło decyzję o rozwiązaniu rezerwy na zobowiązania z tytułu rozliczeń VAT w wysokości 24,4 mln zł, która zostanie ujęta w wyniku finansowym za III kwartał 2019 r. Rozwiązanie rezerwy będzie miało dodatni bezpośredni wpływ na wynik finansowy Grupy, podało PKP Cargo.

“Decyzja o rozwiązaniu rezerwy została podjęta na podstawie otrzymanego wyniku kontroli wydanego przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie. Rozwiązanie rezerwy będzie miało dodatni bezpośredni wpływ na wynik finansowy grupy PKP Cargo za III kwartał 2019 r. w wysokości ok. 24,4 mln zł. Ze względu na niepieniężny charakter zdarzenia, pozostanie ono bez wpływu na sytuację płynnościową Grupy PKP Cargo” – czytamy w komunikacie.

Przedstawione wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za III kwartał 2019 r., którego publikacja planowana jest na 21 listopada 2019 r., zastrzeżono.

Źródło: ISBnews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki nie reagują na podane informacje. Spółka ma za oba potężne spadki i jak dotąd, korekta budowana jest w bardzo oporny sposób. Wydaje się, że negatywny sentyment do spółki nadal się utrzymuje, a najbliższym celem będzie poziom poprzedniego wierzchołka.

pkp
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen na ważnym wsparciu. Plany przejęcia firmy Ruch S.A.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here