Naga MarketsPKP Cargo wycenione na 19,40 zł przez BM Santander Analitycy Santander BM, w raporcie z13 kwietnia, obniżyli rekomendację dla PKP Cargo do “trzymaj” z “kupuj”, podwyższyli cenę docelową do 19,4 zł z 14,2 zł wcześniej. Dzisiaj kurs spółki nieznacznie spada. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

Analitycy zakładają 6,4% odbicie przychodów z działalności operacyjnej w 2021 roku dzięki wzrostowi wolumenów rdr (lub trafniej ich normalizacji). Z kolei w 2022P oczekują pozytywnego rdr efektu cenowego wynikającego z potencjalnie zwiększonego popytu na masowe przewozy kolejowe. W konsekwencji widzą potencjał do wyraźnego wzrostu EBITDA rdr, a w efekcie ekspansję komponentu wyceny porównawczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zadłużenie PKP Cargo pozostaje relatywnie wysokie, nie dając bufora na wypadek przedłużającej się stagnacji rynkowej. Spadek popytu na przewozy w 2020 roku przełożył się na presję cenową, która potencjalnie może obciążać marże operacyjne również w 2021 (szczególnie w I połowie 2021). Ożywienie na krajowym rynku kolejowych przewozów towarowych jest powolne, ale w kolejnych kwartałach jego dynamika może wzrosnąć. Takie otoczenie powinno przełożyć się na dalsze działania ukierunkowane na poprawę efektywności kosztowej. Sądzimy jednak, że głębokość zmian będzie zależała od decyzji menedżerów. Niestety, zgodnie z historycznymi wzorcami, im lepsze perspektywy, tym mniejsza skłonność do realizacji programów proefektywnościowych” – napisano w raporcie.

Trzeci niższy wierzchołek

Na wykresie rysuje się kolejny, niżej położony wierzchołek w ramach szerszej korekty. Pozytywnie wygląda natomiast dynamika ostatniego odbicia. Na tym tle, spadki z ostatnich kilku sesji wyglądają bardzo łagodnie. Daje to pewne nadzieje na podjęcie walki przez kupujących, jednak jeżeli tak się nie stanie, zacznie rosnąć ryzyko kolejnego powrotu ceny na kluczowe wsparcie w rejonie 17 zł, gdzie może pojawić się kolejna szansa na odbicie.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 | funt online | cena akcji pgnig | kurs dolara on line | kurs eur/usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here