Naga MarketsPKP Cargo wycenione na 14,20 zł przez Santander BM - zapiski giełdowego spekulantaWczoraj pojawił się najnowszy raport z rekomendacją i prognozami dla PKP Cargo. Analitycy Santander BM, wycenili akcje spółki na poziomie 14,20 zł w perspektywie 12 miesięcznej. Jednocześnie zalecili kupno akcji. Taka wycena pokrywa się z obecną ceną rynkową. „Zakładamy, że praca przewozowa Grupy PKP Cargo może być porównywalna r/r w IV kw. przy jednoczesnym spadku wolumenu przewozów o ok. 2% r/r dla tego samego okresu. Statystyki wskazują jednak, że PKP Cargo mogło ciągle wypadać słabiej niż szeroki rynek w końcówce ubiegłego roku, choć zwracamy uwagę na wyraźną poprawę r/r wskaźników operacyjnych w grudniu (częściowo przypisujemy to efektowi niskiej bazy).

  • PKP Cargo wycenione na 14,20 zł
  • Na wykresie szansa na dalsze wzrosty

Z perspektywy segmentów działalności spodziewamy się, że PKP Cargo odnotuje dalszy wzrost intermodalu przy lekkim odbiciu tradycyjnych grup towarowych” – podano w uzasadnieniu. Zdaniem autora raportu, koniec ubiegłego roku przyniósł wyhamowanie negatywnych trendów w branży przewozów. BM podtrzymuje swoją opinię, że w spółce dochodzi do pozytywnych zmian. „Po pierwsze, stopniowo odbija się wolumen przewozów, podczas gdy średnia odległość pozostaje stabilna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konsolidacja w formie trójkąta

Po drugie, intensyfikacja redukcji zatrudnienia może przełożyć się na uelastycznienie bazy kosztowej w dłuższym okresie. Niestety, perspektywy trwałej poprawy struktury wolnych przepływów pieniężnych są nadal niepewne. Krótkoterminowo jest to związane z negatywnym wpływem malejącej ścieżki przychodów jednostkowych (efekt wzmożonej presji cenowej)” – podano w raporcie. Na wykresie mamy formację trójkąta, z czytelnym wsparciem od dołu. Kluczowe może okazać się wybicie linii korekty, co mogłoby dać pozytywny sygnał do dalszej zwyżki.

pkp cargo


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here