Naga MarketsPKP Cargo wraca na poziom poprzednich wierzchołków Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,07%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,75 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21,25 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 150%.

Wybicie i korekta

Notowania kolejowej spółki od kilku dni systematycznie spadają. Jest to jednak związane ze schłodzeniem rynku po ostatnim posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego. Szersza ocena techniczna nadal jest pozytywna. Pierwsza szansa na odbicie powinna pojawić się już niebawem, kiedy cena dotrze na czytelne wsparcie oparte o wcześniejsze wierzchołki oraz przy linii trendu.pkp cargo 22.06.2021
Notowania PKP Cargo 22.06.2021

Podwyższona wycena

Analitycy Santander BM, w raporcie z 15 czerwca, podnieśli cenę docelową dla akcji PKP Cargo do 22,9 zł z 19,4 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “trzymaj”. Rekomendacja została wydana przy cenie 22,9 zł za akcję. “W średnim terminie wyróżniamy następujące ryzyka dla PKP Cargo: (1) wysoka dźwignia finansowa, (2) stagnacja rynkowa w ostatnich latach, której towarzyszył spadek udziałów rynkowych, (3) widoczna presja cenowa oraz (4) silna pozycja związków zawodowych” – napisano.

“Wśród pozytywów zwracamy uwagę na (1) historyczne korelacje pokazujące, że dodatnia dynamika r/r wolumenu przewozów kolejowych przekładała się na odbicie cen biletów z opóźnieniem ok. 3-4 kwartałów” – dodano. “Wymienione aspekty skłaniają nas jednak do zachowania ostrożnego podejścia do spółki. Zakres i tempo restrukturyzacji działalności zależą od decyzji zarządu i gotowości partnerów społecznych do partycypacji w zmianach” – czytamy w raporcie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here