Naga MarketsPKP Cargo w miejscu na potencjalne odbicie - zapiski giełdowego spekulantaSzansa na odbicie po okresie spadków może pojawić się niebawem na akcjach PKP Cargo. Wczoraj spółka zaraportowała straty za III kwartał, jednak wyniki były zgodne z oczekiwaniami. PKP Cargo odnotowało 23,5 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 15,6 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 10,1 mln zł wobec 36,6 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA sięgnął 165,5 mln zł wobec 226,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 099,9 mln zł wobec 1 009,6 mln zł rok wcześniej. W sumie po trzech kwartałach roku, spółka miała 153,5 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 176,3 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3 145,9 mln zł w porównaniu z 2 974,2 mln zł rok wcześniej.Miejsce do odbicia 

Spoglądając na wykres dzienny, widać że mamy za sobą niemal 30% falę spadkową. W sumie od maksimów trendu wzrostowego, spadek sięga już 37%. W ostatnich dniach kurs stabilizował się nad czytelnym wsparciem, nieco poniżej 15 zł. Wydaje się, że w tym rejonie może pojawić się próba odbicia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here