Naga MarketsPKP Cargo w korekcie, jednak dynamika spadków niewielka Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,62%. Akcje drożały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 19,56 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,56 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 150%.

Wyrównane siły

Notowania kolejowej spółki od początku marca podlegają korekcie, po bardzo silnych wzrostach. W tym czasie jednak niewiele się dzieje. Po pierwszej fali przeceny, kurs zaczął poruszać się bokiem. Na wykresie widać ryzyko przełamania linii trendu, aczkolwiek nie zmieniłoby to szerszego układu. Jedynym ryzykiem byłaby wtedy możliwość spadku notowań do wsparcia przy 17 zł. Na razie jednak dynamika podaży nie imponuje i przy lepszych nastojach na szerokim rynku, kurs równie szybko mógłby zaatakować opór przy 20,60 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 21.05.2021
Notowania PKP Cargo 21.05.2021

Wyniki nieco lepsze od oczekiwań

Kolejowa spółka pokazała w ubiegłym tygodniu szacunki wyników za I kwartał. PKP Cargo szacuje, że miało w pierwszym kwartale roku 71,3 mln zł straty netto, 71 mln zł straty operacyjnej, 104,4 mln zł EBITDA. Przychody z tytułu umów z klientami sięgnęły 996 mln zł. Wynik na poziomie EBITDA jest nieco lepszy od konsensusu, który wynosił 98,7 mln zł.

Konsensus zakładał też, że przychody grupy PKP Cargo w pierwszym kwartale wyniosą 982 mln zł, strata operacyjna sięgnie 89,6 mln zł, a strata netto 88,8 mln zł. W pierwszym kwartale masa towarowa przewieziona przez PKP Cargo wyniosła 23,3 mln ton. Pełny skonsolidowany raport za pierwszy kwartał PKP Cargo przedstawi 21 maja. Wcześniej spółka informowała, że przetransportowało w Polsce 8,1 mln ton towarów w marcu 2021 r. (+13,6% r/r). W tym czasie odnotowało też wzrost zrealizowanej pracy przewozowej o 6,8% r/r do poziomu 2 mld tkm.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | rubel kurs | dom development kurs | kurs funta prognozy | ropa prognozy | mbank kurs | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here