Naga MarketsPKP Cargo w kolejnej korekcie. Możliwy spadek do 13 zł Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,57%. Akcje taniały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 13,44 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 13,78 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 55%.

Powrót na 13 zł

Umocnienie amerykańskiej waluty w ostatnim czasie wywołało podażową reakcję na głównych indeksach akcyjnych. Słabszy nastrój, mimo że na razie jest tylko korektę na tle wcześniejszych, imponujących wzrostów, zawitał także na nasz parkiet. Kurs PKP zatrzymał się przy poprzednim wierzchołku, gdzie zaczyna się kolejna korekta. Wszystko wskazuje na to, że przed ewentualnymi dalszymi wzrostami, cena najpierw spadnie na wsparcie w rejonie 13 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 14.01.2021
Notowania PKP Cargo 14.01.2021

Spadek przewozów w listopadzie

Grupa PKP Cargo przewiozła na krajowym rynku łącznie 7,9 mln ton towarów w listopadzie 2020 r., a praca przewozowa grupy wyniosła 2 mld tkm (-1,1% r/r), podała spółka. “Po pięciu miesiącach wzrostów wolumenów przewozów towarowych na kolei, w listopadzie odnotowano ich niewielki spadek, zarówno w ujęciu masy towarowej, jak i pracy przewozowej. Pociągi PKP Cargo przetransportowały w listopadzie 7,9 mln ton towarów (w październiku było to 8 mln ton) i wykonały pracę przewozową na poziomie 2 mld tkm (miesiąc wcześniej – 2,1 mld tkm).

W ujęciu masy towarowej przewozy Grupy PKP Cargo zmniejszyły się o 1,5% w stosunku do października, a pod względem pracy przewozowej spadek w ujęciu m/m wyniósł 3,1% (w ujęciu rok do roku było to 1,1%)” – czytamy w komunikacie. Na zmniejszenie wyniku przewozowego w listopadzie wpłynął z pewnością niekorzystny układ dni roboczych. W stosunku do października odnotowano minimalny spadek przewozów ładunków masowych, zwłaszcza kamienia i innych materiałów budowlanych, a także rud, pirytów oraz metali. Listopad był za to kolejnym miesiącem, gdy w PKP Cargo rosły przewozy intermodalne (o ponad 4% m/m), podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here