Naga Marketspkp cargoPKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. Firma opublikowała komunikat z szacunkowymi zyskami grupy za I kw. 2019 roku.

PKP Cargo podała szacunkowe dane, z których wynika, że skonsolidowany zysk netto w I kwartale 2019 roku wyniósł 53 mln zł. Szacunkowe przychody z działalności operacyjnej grupy wyniosły w tym okresie 1,27 mld zł.

Szacunkowy skonsolidowany zysk operacyjny (EBIT) PKP Cargo wyniósł 87 mln zł, a EBITDA 258 mln zł w tym w tym wpływ MSSF 16 to ok. 31 mln zł.

PKP Cargo przewiozła łącznie 28,6 mln ton masy towarów.

Orbex

Notowania akcji PKP Cargo coraz bliżej linii trendu

Cena akcji PKP Cargo na GPW oscyluje dziś w okolicach poziomu 43 złotych. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, minima znalazły się bardzo blisko linii trendu wzrostowego biegnącej od ubiegłorocznych minimów.

Pokonanie wspomnianej wyżej linii trendu dawałoby szansę na kontynuację niedźwiedziego momentum. Alternatywnie, korekta w wyniku odbicia mogłaby zaprowadzić kurs w okolice 45 zł, gdzie znajduje się lokalny opór (wcześniej wsparcie).

Notowania PKP Cargo - wykres dzienny - 14 maja 2019
Notowania PKP Cargo – wykres dzienny – 14 maja 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here