Naga MarketsPKP Cargo rozpocznie korektę pod obiecujące dane z rynku przewozów? Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,74%. Akcje drożały o 0,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 20,75 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,35 zł. W sumie w kwietniowego szczytu spółka traci już około 60% i nadal nie widać oznak końca trwającej wyprzedaży.


Czas na korektę?

Notowania spółki nie radzą sobie najlepiej i to od dłuższego czasu. W tym roku kurs wyraźnie spada co chwilę notując nowe, najniższe poziomy w historii pobytu spółki na giełdzie. Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że od początku października do połowy listopada, mieliśmy płaską korektę w formie trójkąta z zawężającymi się notowaniami. Nie wróżyła ona niczego dobrego w kontekście trendu i z czasem doszło do wybicia dołek. W drugiej połowie listopada kurs runął na południe odnotowując nowe minima. Od kilku sesji cena nie pogłębia spadków, co może oznaczać ruch korekcyjny. W optymistycznym wariancie, cena mogłaby wykonać koleją zbliżoną zasięgiem korektę, a taki zasięg wypada w rejonie 22,70 zł czyli nieco powyżej poprzedniego dołka.

pkp cargo 9.12.2019
Notowania PKP Cargo 9.12.2019

PKP Cargo liczy na poprawę w końcówce roku

Powodem do zainicjowania korekty mogłyby być słowa prezesa spółki, który przed kilkoma dniami stwierdził, że liczy na poprawę wyników w ostatnim kwartale w przewozach towarowych. Jego zdaniem, dane płynące z rynku napawają optymizmem, gdyż widoczny jest w tym segmencie trend wzrostowy. Ostatnie dane dla spółki także niosą światełko w tunelu, gdyż w październiku grupa przewiozła w Polsce 8,9 mln ton towarów, co oznacza wzrost o 8,5% w ujęciu miesiąc do miesiąca. Sumując wynik od stycznia, jest to ponad 10% spadek, aczkolwiek ostatnie miesiące dają pewną nadzieję na poprawę.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here