Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,76%. Akcje taniały o 0,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 12,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,28 zł. Obicie trwające od połowy marca doprowadziło już do zwyżki sięgającej 75%.

  • Kurs PKP Cargo spada o niemal 2%
  • Czy to już koniec wzrostowego odbicia?
  • Nadal słaba sytuacja na rynku przewozów.

Notowania w korekcie wcześniejszego odbicia

Akcje spółki nieznacznie taniały podczas wtorkowej sesji. Spadek wpisuje się w trwający od połowy kwietnia łagodny ruch spadkowy. Na razie nadal można go uznawać za korektę wcześniejszego odbicia ale cena zaczyna testować linię łączącą ostatnie, lokalne dołki. Jej przełamanie dałoby pierwszy sygnał słabości popytu, tym bardziej, że kurs już znajduje się w rejonie poprzedniego wierzchołka. Wydaje się więc, że w najbliższych dniach powinna pojawić się próba dokonania odbicia. Na razie za takim scenariuszem przemawiają obroty, które wyraźnie zmalały w czasie trwających spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 29.04.2020
Notowania PKP Cargo 29.04.2020

Transport żywności z Polski do Chin

PKP Cargo Connect czyli spółka zależna PKP Cargo, uzyskała możliwość transportu żywności koleją z Polski do Chin tranzytem przez Rosję. Transporty będą organizowane w taki sposób, aby zachować rosyjskie restrykcje dotyczące embarga na import żywności z Polski i innych państw unijnych.

Transport żywności może się zaczynać w dowolnym miejscu w Polsce dzięki sieci terminali Grupy PKP Cargo. W początkowej fazie projektu, ze względu na brak dostępnych kontenerów chłodni, będzie możliwy transport produktów, które nie wymagają chłodzenia i nie są wrażliwe na zmiany temperatury.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here